Wpis z mikrobloga

Poniżej 4k zakażeń, poniżej 20 zgonów, z tygodnia na tydzień znikają zakazy, 57% populacji całego kraju się zaszczepiło, do końca maja ma być 95%... a jak tam w Polsce? Nadal szury, szczepionko-sceptycy, konfederacja i mamy z facebooka nie chca się szczepić? Fajny kraj tam macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#uk #koronawirus #polska #covid19
Holiday - Poniżej 4k zakażeń, poniżej 20 zgonów, z tygodnia na tydzień znikają zakazy...

źródło: comment_1616994176Y5XJSuYYOcJhM0WpS8TD7j.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak samo naukowcy mówili, że...


@nieskonczonosc: czyli co, możemy sobie losowo odrzucać badania naukowe, które przeszły cały proces weryfikacji i publikacji, bo komuś kiedyś się pomyliło że w szpinaku jest dużo żelaza? Serio co to za #!$%@? xD
Właśnie takie wydarzenia sprawiły że możemy mieć teraz o wiele lepsze zaufanie do nauki i ich badań, bo na ich podstawie powstała cała maszyneria która znacznie ogranicza możliwość dojścia do nieprawidłowych konkluzji.
RozkalibrowanaTurbopompa - > Tak samo naukowcy mówili, że...

@nieskonczonosc: czyl...

źródło: comment_1617039181zmHgP7zn2PVGffRHvw3Dg1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rzep: serio? widzisz, ja mieszkam w Londynie i nie zauważylem braku czegokolwiek. Proszę, napisz mi czego to niby brakuje postaram się wkleić fotkę z danym towarem.
  • Odpowiedz
serio? widzisz, ja mieszkam w Londynie i nie zauważylem braku czegokolwiek. Proszę, napisz mi czego to niby brakuje postaram się wkleić fotkę z danym towarem.


@shaki24: A skąd mam wiedzieć czego akurat brakuje w sklepie w twojej okolicy? Braki nie polegają na tym, że w całym kraju nie ma produktu X, tylko, że są problemy z importem/exportem przez co podaż jest mniejsza i jedni produkt mają a inni nie.

Eksport
  • Odpowiedz
@rzep: no to piszę, w mojej okolicy nie brakuje niczego. Nie mam też żadnych znajomych którzy narzekaliby na brak czegokolwiek. Polecam weryfikowanie newsów - rzetelne media to przeszłość.
  • Odpowiedz
@rzep: no właśnie nie mam. Nie znam ani jednego takiego produktu - a w okolicy mam polski supermarket (więc wszystko jest w nim importowane) i wiesz co? Nic się bo brexicie nie zmienilo. Półki dalej uginają się do towarów, dostawy wciąż są dwa razy w tygodniu.

Przez ostatnie dwa lata przeczytałem kilkanaście artykułów jak to UK zginie po brexicie, jak to wszystkiego będzie brakować, kurs funta drastycznie spadnie, a cały
  • Odpowiedz
no właśnie nie mam. Nie znam ani jednego takiego produktu - a w okolicy mam polski supermarket (więc wszystko jest w nim importowane) i wiesz co? Nic się bo brexicie nie zmienilo. Półki dalej uginają się do towarów, dostawy wciąż są dwa razy w tygodniu.

Przez ostatnie dwa lata przeczytałem kilkanaście artykułów jak to UK zginie po brexicie, jak to wszystkiego będzie brakować, kurs funta drastycznie spadnie, a cały kraj zacznie się
  • Odpowiedz
@rzep: sklepy odzieżowe wciaż w wielu krajach (w tym w UK) są zamknięte. Podobnie z produkcją - poza kluczowymi sektorami - odzieżówka nigdy nie była kluczowa. I nie jest to związane z brexitem. Tylko z czymś innym.
  • Odpowiedz
@shaki24: Jest związane z Brexitem. M&S nie mógł zapewnić dostaw jedzenia do swoich sklepów w EU w związku z Brexitem. M&S nie sprzedaje tylko ciuchów.
  • Odpowiedz
@rzep: uhm... mam akurat koleżankę pracującą w M&S - od 2 miesięcy siedzi w domu. A wcześniej pracowała w obniżonym wymiarze godzin. Zapewne przez brexit xD.
  • Odpowiedz
@rzep: ale złe UK dostało po dupie. A Europa pewnie sprzedaje na maxa w UK jak wczesniej xD (ratio import export dla UK to 5:1)
Każda kłoda rzucona pod nogi anglikom to 5 kłód które uderzają w europejskie firmy. Tyle statystyka.
  • Odpowiedz
@shaki24: Tak, export z UK spadł 2x bardziej niż import do UK.

UK dostało mocniej po dupie. Już nie mówiac, że import do UK to w znacznej mierze półprodukty dla firm w UK.
  • Odpowiedz
@rzep: serio daruj sobie. Brexit już się wydarzył, udowadnianie kto ma dłuższego nic nikomu już nie da. Przeszłości nie zmienisz.
Faktem jest, że UK radzi sobie dużo lepiej w czasie pandemii niż wielGa EU która nie potrafiła zabezpieczyć dostaw szczepionek w odpowiedniej ilości. Co z resztą zobaczymy gdy sytuacja wróci do normy. Dla nas pewnie już latem tego roku. Wy też poczekacie do lata - 2022r. xD
  • Odpowiedz
serio daruj sobie.


@shaki24: Mam sobie darować prostowanie twoich kłamstw?

Faktem jest, że UK radzi sobie dużo lepiej w czasie pandemii niż wielGa EU która nie potrafiła zabezpieczyć dostaw szczepionek w odpowiedniej ilości


UK rzuciło się na szczepionki jako pierwsze przez co zapłaciło niemal 2x więcej niż EU. Ma także znacznie bardziej rygorystyczne zakazy kwarantanny od większości EU.
  • Odpowiedz
@rzep: kłamstw - jakoś nie portafiłeś wskazać nawet jednego towaru którego brakuje w UK. A twierdziłeś, że sporo rzeczy brakuje...

UK rzuciło się na szczepionki jako pierwsze przez co zapłaciło niemal 2x więcej niż EU. Ma także znacznie bardziej rygorystyczne zakazy kwarantanny od większości EU.


@rzep: przykro mi, że dla wielGiej EU nie wystarczylo xD EU dodrukowała takie morze pieniędzy, ze drukarki mogło pochodzić jeszcze z minutę by
  • Odpowiedz
kłamstw - jakoś nie portafiłeś wskazać nawet jednego towaru którego brakuje w UK. A twierdziłeś, że sporo rzeczy brakuje...


@shaki24: Wytłumaczyłem Ci jak idiotyczna jest twoja prośba i przytoczyłem twarde dane i przykłady.

rzykro mi, że dla wielGiej EU nie wystarczylo xD EU dodrukowała takie morze pieniędzy, ze drukarki mogło pochodzić jeszcze z minutę by wystarczyło na szczepionki. Długo jeszcze wojowniku obrażony na cały świat że jakiś mały wyspiarski kraj
  • Odpowiedz