Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, może mądre może nie.
Moja płyta g. obsługuje max DDR3 1600 MHz. Procesor, który chcę kupić ma w specyfikacji napisane, że wspiera ramy 1866 MHz. Czy procek (fx 4300) będzie "gadał" z DDR3 1600 MHz?
#komputery
  • 10
@kotownik no to jak masz płytę pod am3+ to maxem pewnie będzie FX8350 ale i tak lepiej by było sprzedać to w cholerę i zainwestować nawet w coś podstawowego na ryzenie, fxy mają już 10 lat XD
@kotownik: Jeśli ten fx4300 jest za więcej niż 50zł to go nie kupuj, bo prawie do niczego się nie nadaje. Jak masz koniecznie coś z fx kupić to niech to będzie przynajmniej fx6350 ale ogólnie wszystkie fx są słabiutkie. @tr4b4nt wiek niekoniecznie jest wyznacznikiem, mam podkręconą i5 z 2012 roku a nawet w grach z ubiegłego roku daje radę, jedynie w takim odyssey trochę niedomaga
@ZlodziejBilonownic wiem że wiek nie jest wyznacznikiem wydajności, ale jednak stara platforma to stara platforma, nigdy nie wiadomo kiedy płyta wysiądzie a nowej pod am3+ nie kupisz, miałem tak w tamtym roku - wysiadła płyta, kupiłem używkę na allegro i po jakichś 3 miesiącach zwiechy, bluescreeny
szkoda nerwów i kasy na stare rzęchy
@kotownik: Polecałbym zmianę i jeśli możesz sobie pozwolić to nowe i3 10100f + płyta do tego, to jest naprawdę niezły procesor za 400 zł, nowe AMD jest kompletnie nieopłacalne, podobnie cenowo jak ten i3 możesz szukać używanych ryzenów 5 1600 af/ 5 2600 od amd, a po maksymalnej taniości to jakaś stara 4r/4w i5 3/4 generacji od Intela z płytą, i tak będzie lepsza od dowolnego fx