Wpis z mikrobloga

Jak teraz jest z dokupowaniem biletów na #rower w #intercity w pociągach, w których nie ma oficjalnie miejsc? Dawniej panie w kasie po prostu mówiły, żeby zapytać konduktora czy weźmie i jechało się w przedsionku pierwszego lub ostatniego wagonu. Teraz cały czas trąbią o opłacie bodaj 130zł za brak biletu i kupienie go u konduktora. Miejscówkę bym miał, jedynie o ten rower się rozchodzi. Pociąg, który mi chodzi po głowie, to IC Jagiełło, ale na pewno nie raz jeszcze się przyda w innych pociągach.

W pociągu TLK, IC w wagonie klasy 2 z miejscami do siedzenia:

- przystosowanym do przewozu rowerów, na miejscu do tego wyznaczonym albo

- w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu w składzie pociągu, jeżeli w danym pociągu dopuszczono możliwość przewozu roweru w przedsionku


#pkp
metaxy - Jak teraz jest z dokupowaniem biletów na #rower w #intercity w pociągach, w ...

źródło: comment_1616956169haq3tAnhIH2wa3mQ4DNgjN.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@metaxy: jak pytałem o to kierownika pociągu we wrześniu to powiedział, że się nie da. Ale może od tego czasu coś się zmieniło.
  • Odpowiedz
wyjmij kółka i wtedy to będzie bagaż.


@sargento: tak, też pewnie pasowałoby wtedy jakimś stretchem go opakować. Tylko to awaryjna sytuacja, a ten pociąg może być mi potrzebny na ostatnią chwilę, więc mogę tego nie zdążyć zrobić. A taki nieopakowany to doskonała sytuacja do szarpaniny słownej z konduktorem.
  • Odpowiedz
jak pytałem o to kierownika pociągu we wrześniu to powiedział, że się nie da


@a231: i to jest słaba, ale przynajmniej konkretna wiadomość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@metaxy: Ostatnio dostałem pouczenie, że do dalekobieżnych bez biletu na rower nie można wsiadać. Upiekło mi się, bo zanim przyszedł kierownik pociągu i chciał "lać", pozwolenie na przewóz dostałem od konduktora. Kierownik powiedział, że normalnie dostałbym karę i wysiadka na najbliższym przystanku. Słabe te nasze koleje, bo przez coronę, strasznie ciężko wyrwać bilet.
  • Odpowiedz
o której chcesz jechać?


@jariosalieri: no ten o 18 mam na styk, więc myślę o sytuacji jakby się coś wysypało na trasie i bym potrzebował kolejnym. Poza tym pytałem też tak ogólnie, bo dość często mi ostatnio wypada jeżdżęnie pociągami.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@metaxy: jak wejdziesz do pociągu bez biletu na rower to w myśl aktualnych przepisów Konduktor wystawi bilet +130 złotych. Musisz bilet na rower kupić przed wejściem do pociągu.

Nie każdy pociąg ma przewóz rowerów niestety.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Vielen Dank. Jaki poziom opakowania roweru powinien wystarczyć, żeby traktować go jako bagaż?

Jeżeli przewozisz rower, który jest gotowy do jazdy (nie jest złożony ani zapakowany) musisz kupić dodatkowy bilet na jego przewóz. Ponadto musi być on umiejscowiony w miejscu do tego przeznaczonym.
  • Odpowiedz
rower musi się zmieścić na półce na bagaz


@gumpa_bobi: heh, trochę ciężko to będzie sprawdzić przed odjazdem, ale liczę, że moja szosa się skompresuje.
  • Odpowiedz