Wpis z mikrobloga

Cześć tribanowe świry!
Przychodzę po rade, mam Tribana 100 w wersji z wolnobiegiem... i przed rozpoczęciem nowego sezonu chciałem dokonać w nim pewnych modyfikacji ale nie wiem czy mają one jakikolwiek sens.
1. Wymiana opon gravelowych na typowe szosowe - 95% jeżdzę po asfalcie/dróżkach rowerowych - odczuje różnicę?
2. Wymiana tylnego kolą na nowe z kasetą (bo wiem że samo przeplatanie koła obecnego żeby zmienić z wolnobiegu na kasetę na pewno się nie opłaca) - czy robiąc trasy po 30-50km, a max 100km będzie spora różnica?

Ewentualnie co byście proponowali zmienić aby zwiększyć efektywność i ułatwić kręcenie coraz dłuższych tras? Czy raczej uważacie że wszystko to bez sensu i lepiej ten sezon pojeździć na tym, a na następny zainwestować w coś lepszego?

#triban #triban100 #wykoptribanclub
  • 2
@Szymeeek: Hm... nikt nie śpieszy z odpowiedzią. To moze możeja coś napiszę. Mam Tribana RC 100 czyli z kaseta. Różnica w jeździe żadna, ale zaznaczam to moje zdanie. Robię mniej wiecej tyle kilometrów co Ty wiec napisalem. Jeżdżę 70/40 asfalt /las i mam oryginalne opony. Przy 90% asfalt napewno bym spróbował szosowych.