Wpis z mikrobloga

Mirki. Rok temu kupiłem używany samochód z automatyczną skrzynią biegów. Oddałem auto do znajomego mechanika w celu sprawdzenia auta pod każdym możliwym względem. Poprosiłem go również aby przyjrzał się skrzyni pod kątem oleju i tego jak wygląda i ewentualnie go wymienić. On twierdzi, że olej jest czysty jak i wszystko w środku jest ok. Jak uważacie. Wymieniać olej kiedy nie wiem kiedy był ten olej wymieniany i czy w ogóle był wymieniany? Przebieg to 190 tys. km. Czy może można jeszcze pojeździć kiedy wszystko ładnie działa i wymienić olej za jakieś pół roku? Obecnie mam dużo innych wydatków.
#motoryzacja
  • 4
@TakiTaki: zmień, gdyby serwis olejowy był niedawno to sprzedający by ci powiedział. Co do czystości oleju to w skrzyni nie ma sadzy, olej nie zrobi się czarny, jedyny brud jaki tam znajdziesz to opiłki metalu, a gdyby tak były opiłki to należałoby zrobić jakiś remont tej skrzyni.
@TakiTaki: Jak nie masz dowodu na wymiane oleju a olej jest czysty to wymieniaj. Jak olej jest ciemny to wtedy jest ryzyko czy wymiana oleju nie spowoduje rozszczelnienia zaworów skrzyni.