Wpis z mikrobloga

Moja wczorajsza rozmowa z jakimś typem an stacji benzynowej :
- Dzień dobry Pan naprawia tylko komputery podobno bo tak słyszałem?
- Witam, tak, przeważnie tylko komputery.
- A to szkoda, to nic, poszukam kogoś innego.
- A co się stało?
- A bo mój laptop Lenovo ma płytę główną spaloną. Ma z 8 lat i w serwisie tak powiedzieli.
- Ale laptop to też komputer.
- Nie, to nie komputer, to laptop.
I patrzy się na mnie jak na debila.
- Laptop to komputer. Są komputery stacjonarne i przenośne czyli laptopy. Takie też naprawiam.
Dalej się patrzy i chyba mi nie uwierzył, że tak jest.
- No dobra, niech go pan przywiezie, mam kilkanaście takich starych Lenovo to sprawdzę wymienię tą płytę główną jak będzie trzeba.
- Ale ja bym wolał naprawić zamiast wymieniać bo na tej płycie miałem dużo zdjęć.
.....................
- Zdjęcia są na dysku, więc jak dysk jest sprawny to zdjęcia tam nadal będą, płyta główna to inna część.
Znowu cisza i patrzy na mnie jakoś dziwnie.
- To da mi Pan numer to zadzwonię jutro i przywiozę.

Nie zadzwonił, chyba uznał, że się nie znam :)

#komputery #naprawalaptopow #heheszki
  • 51
- Dzień dobry Pan naprawia tylko komputery podobno bo tak słyszałem?

- Witam, tak, przeważnie tylko komputery.

- A to szkoda, to nic, poszukam kogoś innego


@kidi1: zajebiscie zagaił. chyba od poczatku nie chcial, zebys mu to naprawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xstempolx Często ludziom powtarzam przez telefon, że naprawiam tylko komputery bo mi chcą przynosić telefony, telewizory, kamery i inne tablety. Ktoś mu to powtórzył i dlatego tak zapytał. To mała miejscowość, wszyscy prawie się znają.
Pracowałem kiedyś w firmie jako wsparcie IT dla komputerów na stacjach benzynowych pewnej firmy. Byłem młody, mimo że skończyłem studia zupełnie nie związane z informatyką, to jakoś tak wyszło obracałem się w śród ludzi nie najgorzej radzącymi sobie z komputerami


@Kauabang: jak się dostać do takiej pracy? Tylko po znajomości? Trochę ogarniam* i chętnie bym tak popracował, ale nikt się nawet do mnie nie odezwie jak w CV nie ma ani
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slimshader:
Nie próbował, a zmienił. Potem robił raporty dobowe ze złą datą. Jakby to było dzień czy dwa, to coś by się wymyśliło, ale tam było kilka lat do przodu.