Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki oraz Mirabelki

240 800 - 450 = 240 350
Data donacji - 25.03.2021
Donacja - Krew Pełna
Grupa krwi - 0 RhD+
Prywatny licznik - 13 500 ml
Odznaczenia - ZHDK II stopnia

A wiec sprawa z oddawaniem krwi w szpitalu MSWiA w Warszawie przedstawia się następująco.

Dzwonie w środę zapytać się czy w czwartek będzie można oddać krew. Ze względu na pełne magazyny w RCKiK W-wa wolałem się upewnić, że u nich nie ma takiej sytuacji i czy jak będę na 7 to oddam krew. Babeczka z recepcji problematyczna i problem z jakąkolwiek odpowiedzią. Mówiła że "w czwartki jest strasznie" i nie odpowiedziała czy będąc z rana wejdę przez cały dzień. Ogólnie z rozmowy dało się wyczuć, że jest natłok i teraz to ona musi pracować, a nie jak wcześniej kawka, herbatka i 20 osób może przez cały dzień.
To pojechałem w czwartek. Byłem na miejscu o 7:10. Idę pod wejście G, kolejka spora. Koniec końców byłem 14. Jakiś gość w kolejce w rozmowie ze swoim kolegą powiedział, że był 6:28 a był 8. Koło 7:35 Pan z recepcji oznajmił, że wchodzenie wygląda tak, wpuszcza do punktu po 10 osób gdzie tłumaczy co i jak. Reszta czeka poza punktem, na schodach. Stojąc do około 9:00 poza punktem jeszcze inny facet w rozmowie mówił, że dnia poprzedniego tempo było 4 osoby na godzinę. To myślę sobie dobrze jak o 11 będę oddawać na fotelu krew.
Po wejściu do punktu otrzymaliśmy ochraniacze na obuwie, fartuchy, rękawiczki i nowe maseczki. Od tej pory już wszystko poszło sprawniej. Krew do badań, lekarz i fotele dwa i dwie Panie je obsługujące. 10:10 już byłem po oddaniu. Oczywiście standardowo już chyba, przed oddaniem żadnego batonika. Tutaj także ani soku czy kawy do wyboru jak w RCKiK na Saskiej Kępie. To myślę, że pewnie 9 czekolad będzie jak na Saskiej. Otóż nie, w domu spostrzegłem że dają 8. Także normalnie nie było by tam źle, ale już jak nie będę musiał to wolę tam nie jechać.

#barylkakrwi #krwiodawstwo #hdk
JoannitaPL - Czołem Mirki oraz Mirabelki

240 800 - 450 = 240 350
Data donacji - 2...

źródło: comment_16167620861tRAbGqsXt1JVwgYATO6ZE.jpg

Pobierz
  • 3