Wpis z mikrobloga

#frontend
Witam, mam pytanie do osób doświadczonych, ale które samodzielnie uczyły się w domu. Myślałem że frajda z pisania i uczenia się jsa mi przejdzie, ale się wkręciłem mimo że czasu nie jest za dużo. Jsa uczę się krótki, został mi async do przerobienia, ale klasy, obiekty, trędy es6 ćwiczę jak tylko się da.
Robię sobie projekcik z bibliotekę leaflet, na zasadzie rysowania tras rowerowych itp. Wszystko spoko. Mam listę funkcji które chciałbym wprowadzić, a przede wszystkim jakąś bazę do tego dodać bo na razie robię wszystko w local storage. Ale brakuje mi wiedzy. I tu moje pytanie. Lepiej przerobić cały kurs np node, albo cokolwiek. I zacząć działać po przerobieniu prostych przykładów. Czy lecieć na pałę, i wdrażać wszystko do swojego projektu. Pytanie to mi się nasunęło gdyż wcześniej uczyłem się i robiłem projekty na "pałę". Brakowało mi podstawowej wiedzy na temat Hoistingu, chainingu, itp. Nie wiedziałem dlaczego i jak co działa w tle - dalej czasem mam z tym problem ale jestem na początku drogi. Czy jest ścieżka która jest "must to know" zanim zacznę ? Pytam bo zależy mi żeby mała ilość czasu która posiadam była jak najlepiej wykorzystana. Daję sobie z 2-3 miesiące siedzenia w vanilli żeby jako tako poznać js'a i wezmę się za reacta. Czy lepiej od razu cisnąć jakieś bazy i jechać z framworkami jak tylko znam podstawy?
  • 3
@NiewzruszonaMasa: na początku najlepiej sobie przerobić jakiś kursik żeby poznać syntax i bajery języka co do frameworkow to tak samo ale nie jakieś mega wnikliwie przerabianie tylko dosłownie rzucenie okiem na to co tam jest.

Najwięcej i najszybciej się nauczysz robiąc jakieś projekty bo wtedy wyjdzie Ci że np użycie tego mechanizmu tu nie jest dobre bo nie mogę tego użyć gdzie indziej.

A najlepiej to zrób merge tych dwóch rzeczy,
@host25: Plan jest taki. Projekt na razie działa bardzo okrojenie:
tworzy punkty, obiekty, pokazuje na mapie, itp
Co w planach:
- tworzę punkty zamiast rysowania tras / będę to przerabiał
- dodanie modyfikacji zrobionych tras, usuwanie, sortowania itp
- szukanie tras np po: nazwie lub id.

i tak sobie coś działam,

i takich założeń mam z 10. Tworzę je i dodaje nowe funkcjonalności. Czego nie wiem to szukam, za długo mam