Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Gdybym miał opisać Mushoku Tensei w jednym zdaniu, powiedziałbym po prostu "Isekai done right". Wszystkie 11 odcinków wciągnąłem na jednym posiedzeniu.

Isekai to oklepany temat, ale Mushoku robi to wyjątkowo dobrze:
- MC nie zachowuje się jak dziecko, ponieważ nie stracił swoich wspomnień (podstawowa rzecz, a tak wiele jest isekajów, gdzie MC pamięta swoje poprzednie życie, a mimo to umysłem cofa się do wieku małego dziecka).
- Bohaterowie nie są idealni, świat nie jest miły i cukierkowy. Ale nie jest też niedorzecznie brutalny, żeby szokować dla samego szokowania.
- Autentycznie zabawne momenty humorystyczne, ich rozłożenie też jest dobre (nie za wiele, to w końcu nie komiedia).
- Języki obce - zwróciliście na to uwagę? W typowym isekaju albo od razu wszyscy sprechają po japońsku, albo powiedzą kilka zdań w wymyślonym języku, po czym przechodzą na japoński.
W Mushoku o tym nie zapominają i bardzo dużo mówią w obcych, wymyślonych językach. Zdarzają się z tym drobne niekonsekwencje, ale i tak szacun. Nawet nie mogę sobie wyobrazić, ile pracy to wymagało od twórców oraz seiyuu.
- Dobra kreska i animacje (walka kocicy z białym ziomkiem. Szkoda, że taka krótka).
- Bohater to spoko ziomek, nie irytuje. Zachowuje się logicznie (przykład kłótni z ojcem).

No zwyczajnie nie ma się do czego przyczepić.

Boję się jedynie, że to będzie kolejna niedokończona historia, bo potencjał widać na wiele sezonów.

Dla mnie solidne 8.5/10 i czekam na więcej.
#animedyskusja #mushokutensei
Pobierz Kliko - Gdybym miał opisać Mushoku Tensei w jednym zdaniu, powiedziałbym po prostu "I...
źródło: comment_1616750284s0fQoQoJMGEKiq3juaSv8d.jpg
  • 10
@Kliko: Druga połowa sezonu w lato. Łącznie ma być 23 odcinki, choć planowane są już kolejne sezony. Studio BIND odpowiedzialne za MT powstało specjalnie dla produkowania tejże animacji i jest to wspólny wysiłek White Fox oraz Egg Firm. O ile seria nie będzie jakimś spektakularnym flopem, to czeka nas dużo dobrego w najbliższych latach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tobaccotobacco:
Z 734 obejrzanych pozycji tylko jedna ma u mnie 10/10 (Stein;Gate), bo jest to ocena zarezerwowana dla absolutnych arcydzieł. Mushoku jest "tylko" bardzo dobre, gdyż nie wzbudziło we mnie tak silnych emocji jak np. właśnie Steins;Gate czy pierwszy sezon Re:zero (9.5/10).
@Kliko: ogladalem cos z tego przerwalem jak pojawila sie scena w ktorej jeden z bohaterów (nie wiem czy jest wiecej niz jedna seria) przyzekał drugiemu ze zostanie jakims królem i cos tam cos tam potrzebuje twojej pomocy albo zrobie to dla ciebie. Dzieki za przypomnienie mi tego wybuchu cringe.