Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa OC na torze wyścigowym? Czy jest traktowane w ten sam sposób jak na drogach publicznych? Jeśli wjadę komuś w dupę to otrzyma odszkodowanie z mojego OC czy ubezpieczyciel się wypnie bo powie, że to nie był ruch uliczny a motocykl nie wykorzystywany do przemieszczania się. #motocykle
  • 20
  • Odpowiedz
@ethics: zalezy od ubezpieczyciela. sprawdz owu. wiekszosc ma wykluczenia dot. rajdow/zawodow/jazd treningowych/konkursowych i moze na tej podstawie odmowic. czy odmowi - nie wiem
  • Odpowiedz
@p4wl: @ethics: Nie ma czegoś takiego jak OWU OC. Ubezpieczenie OC jest uregulowane prawnie za pomocą ustawy. Ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie poszkodowanemu nawet jak się stanie to na torze czy podczas rajdu.
  • Odpowiedz
Jak wygląda sprawa OC na torze wyścigowym?


@ethics: Tak samo, jak na drodze publicznej. OC działa bez względu, czy jedziesz po drodze publicznej, na torze, po lesie, czy wjechałeś komuś w traktor stojący w szczerym polu.

O ile dorbze pamietam przed wjazdem np na Tor Poznan wyluzujesz ubezpieczenie od nich


@calkowitybrakrozumu: To ubezpieczenie bardziej tyczy się chyba infrastruktury toru, niż jego użytkowników. Trzeba by w regulaminie obiektu doczytać.
  • Odpowiedz
@ethics: Jak Ci tu bajki opowiadają to głowa mała.

OC nie działa na torze, co więcej po torze możesz jeździć bez OC a nawet motocyklem bez badań technicznych.
Organizator takiej czy innej imprezy dla amatorów może sobie oczywiście ustalić różne rzeczy inaczej ale to sobie wyczytasz z regulaminu. Motocykle klas wyścigowych mają spełniać wymagania klasy, nie zasady PoRD czy ubezpieczyciela, co najfajniejsze można nimi przekraczać prędkość, Ci debile nawet tego nie
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx: https://swiatmotocykli.pl/motocykle/ubezpieczenie-motocykla-oc-dla-maszyn-niezarejestrowanych-oc-na-torze/

Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje również szkody wyrządzone na torze. Dotyczy to zarówno szkód w mieniu, jak i wyrządzonych konkretnej osobie (np. wypłata zadośćuczynienia czy kosztów leczenia).

Powyższe kwestie reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Możliwość wykupienia polisy OC dla pojazdu niezarejestrowanego wynika wprost z art. 29 ust 2 tej ustawy, jednak praktyka w tym zakresie nie
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx: to ze nie znasz sytuacji gdzie ktos skorzystal z OC, to faktycznie potwierdzenie ze oc nie dziala.

Ja nie znam nikogo kto uzywa sosu salsa do kanapek, to znaczy ze nikt nie moze go uzywac na kanapkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p4wl:
@negatyf

Życzę powodzenia w zgłoszeniu po OC szczególnie w momencie gdzie należy się powołać na złamanie przepisu PoRD przez sprawcę.
Halo Policja? proszę przyjechać na sławiniaka, Szkopek mnie wypchnął z toru...

Japrdl,

Negatyf, wolisz na czarno czy mam zadzwonić do ojca żeby Cię upchnął do okna życia?

p4wl Żeby nie pandemia to ja bym sprzęta na Puchar Polski szykował a nie pierdzielił się z dyletantami na wykopie :-)

Gx
  • Odpowiedz
Jak Ci tu bajki opowiadają to głowa mała.


To może, zamiast pieprzyć od rzeczy, chociaż pofatygował byś się zadzwonić do jakiegoś ubezpieczyciela i uzyskać odpowiednią informację?

Motocykle klas wyścigowych mają spełniać wymagania klasy, nie zasady PoRD czy ubezpieczyciela, co najfajniejsze można nimi przekraczać prędkość, Ci debile nawet tego nie sprawdzają (oprócz speed trap na prostej startowej ale ona jest do statystyk).


@Man_of_Gx: Ja #!$%@?...my tutaj o amatorskich trackdayach, a ten sadzi
  • Odpowiedz
@Glenroy: To że masz deficyty ustaliliśmy już dawno temu na innym portalu, jak również z tamtego portalu wiesz że byłem na różnych torach w różnych rolach.
Zapraszam #!$%@?ć.

Gx
  • Odpowiedz
To że masz deficyty ustaliliśmy już dawno temu na innym portalu


@Man_of_Gx: I ma czelność pisać to gość, którego intelektualnie przerasta nawet wstukanie kilku znaczków w wyszukiwarce, żeby zapoznać się z warunkami ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Już nie mówiąc o telefonie do ubezpieczalni, bo widzę, że rozmowa z drugim człowiekiem przerasta też Twoje zdolności społeczne ;).

jak również z tamtego portalu wiesz że byłem na różnych torach w różnych rolach.


@Man_of_Gx:
  • Odpowiedz