Wpis z mikrobloga

@flito w Śląsku jest firma, która robi on line bo koronawirus. "Wysłałem" tam 4 pracowników na E, żeby mogli wymieniać żarówki. Zwyczajnie zdali. Pytania były o kolory przewodów i o działanie rcd oraz co to jest selektywność.
@flito: Też tam robiłem, w sumie polecam, pytania dość banalne - do jakiej grupy ochronności należy wiertarka, co zrobić jak zepsuje się w niej wtyczka (wymienić cały kabel), jak wygląda gniazdko w sieci TN-C i jakie kolory mają przewody w nim. Jak cokolwiek kojarzysz to zdasz bez problemu, ale jak jesteś z ulicy i nie odróżniasz fazy od zerówki to wątpię, chociaż i takie historie słyszałem, że gość nic nie powiedział,
@flito: Chłop Cie w maliny wpuszcza. W dupie był gówno widział, spójrz na jego nick w ogóle, ta gdyby egzaminy SEP były tak łatwe jak twierdzi typek spod nicku zarzutkkake to by największy debil to zdał, nie, nie ma tam pytań o kolor przewodów, normalnie sprawdzają wiefzę z zakresu elektryki
@userrrr: Chłopie skąd Ty się urwałeś? Egzaminy SEP możesz zdać nie mając bladego pojęcia o elektryce.. Zapisujesz się na kurs online, słuchasz chłopa godzinę, po czym masz egzamin dokładnie z tego o czym mówił. Czyli kolor przewodów itp. I teraz uwaga.. za kurs płacisz tylko jeśli zdasz egzamin. To teraz pomyśl jaka jest zdawalność i komu zależy bardziej żeby zdać;)
@flito: "za kurs płacisz tylko jeśli zdasz egzamin" nie manipuluj chłopie. Kurs normalnie kosztuje, bo płacisz za czyiś czas, a koszt egzaminu SEP, to ok 350 zł i płacisz przed zdaniem nie po. Uprawnienia SEP dają Ci mozliwość pracy przy kablach energetycznych, więc to też taki kompletny debil nie może być, bo by się co chwile słyszało, że chłopa przy montażu usmażyło, bo by źle podłączyl kabelki
@userrrr: Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Po prostu są firmy które organizują szkolenia i szkolenia w taki sposób, że małpa by to zdała. Po prostu żeby przepchnąć i zarobić. Rozumiesz? a są takie co nawet nie musisz się pojawić na egzaminie. Zapłacić i wysłać skan dowodu. I masz SEP. eksploatacje, dozór, pomiary? do wyboru do koloru. Dlatego uprawnienia SEP są gówno warte bo jak wezmę żula spod monopolowego to jutro
@flito: Z nas dwóch, to raczej Ty tu czegoś nie rozumiesz. Najpierw piszesz, że płacisz po zdanym egz, a teraz, że niektóre ośrodki w ogóle nie wymagają obecności kursanta, tylko jego dowód i wpłate, może i takie istnieja, ale to raczej wali SCAMem z kilometra ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ty wiesz w ogóle co to są uprawnienia SEP i jaka grupa z posród trzech dotyczy elektryki? Gdyby