Wpis z mikrobloga

TLDR: firma tuningowa zapewnia że modyfikacja jest safe, po czym silnikiem trzęsie jak pralką zelmer na wirowaniu.

Mirki, otóż chciałem jedną sprawę wyjasnić.
Pół roku temu zdecydowałem się na chipa, i takie same objawy po odpaleniu jak na tym filmie (tylko o wiele większe skoki), były widoczne u mnie w samochodzie po chipie, tylko że przy normalnych temperaturach, rzędu 15 stopni celsjusza.
Na filmie widać że jak jest zimno, wpiernicza mu 2.5L/h i zaraz po odpaleniu własnie tak falują obroty- u mnie objawy takie same ale o wiele bardziej widoczne. Wtedy po chipie gdy odpalałem samochód to obroty skakały z 700 na 1200, i znowu, aż cała budą trzęsło- przeraziłem się.
Po całej akcji zdecydowałem się modyfikacje wycofać- firma tuningowa nie widziała w tym swojej winy.
I teraz pytanie czy powinienem żądać zadośćuczynienia za źle zrobiony program?
To co zostało przedstawione na tym filmie to wersja lajt tego co miałem przy normalnych temperaturach rzędu 15 stopni na plusie.

Firma tuningowa stwierdziła że samochód jest uszkodzony xDDD ( 4 letnie auto, przebieg 50k, nagle po podgraniu mapy zaczyna #!$%@?ć rzeczy które się wcześniej nie działy).
W każdym razie zgarneli hajs i umywają ręcę.
I teraz pytanie, czy tuner mógł ustawić zbyt dużą dawkę paliwa przy starcie silnika?
Czy możliwe jest że ktoś z wieloletnim doświadczeniem, mógł taką maniane #!$%@?ć?
A może sytuacja przedstawiona na filmie nie jest normalna ?
#tuning
#chiptuning
#mechanikasamochodowa
shaelix92 - TLDR: firma tuningowa zapewnia że modyfikacja jest safe, po czym silnikie...
  • 18
@hawat: nie szukam na gwałt, ba, chciałem po prostu poznać opinie ludzi którzy siedzą tutaj. Aktualnie auto ma serie i działa niezawodnie do teraz, a to czy ktoś mi dzisiaj odpowie w temacie i podzieli się swoim doświadczeniem czy jutro, to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shaelix92: wgrany gotowiec i takie są objawy.
Kumpel miał tak w leonie, po programie nierowna praca i odgłosy jak by uszkodzona dwumasa, tuner wmawiał że to silnik skończony itd.
Wkońcu powrót do serii i samochód do dzis lata bez najmniejszych problemów, a program byl robiony z 6lat temu.

Oczywiscie hajs oddany, chyba tylko 50zł wziął za swój czas l.
@venom_ra: szczerze mówiąc to na tym filmiku niewiele widać, przy -16 każdy diesel będzie ci chwilę po odpaleniu chodził mało kulturalnie
a jak auto #!$%@? chodziło to na pewno ci jakiegoś gotowca w ecu wrzucili
co, do v-techa pojechałeś? 10 lat temu jeszcze mieli dobrą renomę, teraz robią syf na #!$%@?
@shaelix92:Zadowolony byłem, seria wyszła +11 koni zrobili mi 177. Kawałek przed przyjazdem do domu wywaliło mi checka, oby to tylko #!$%@? program bo nie widzi mi się że zapłaciłem 1100 zł i zostałem z #!$%@? silnikiem, wtryskami czy turbo bo cokolwiek to będzie to tak jak mówisz powiedzą że wina samochodu.
@filip-krol: dokładnie, oni w ogóle nie są winni, partacze. Odradzam każdemu. Firma tuneforce z Poznania nigdy nie przyzna się do winy, zawsze winny jest samochód, nawet jak coś oni zepsują.
Aha i nie dawaj się nabrać na ich tani chwyt że 'rękojmia wyłączona', nie mogą wyłączyć rękojmii, więc jeżeli kupowałeś to jako konsument i jakby nie chcieli Ci nic naprawić bądź upierali się że to wina samochodu, a rękojmie sobie wyłączyli