Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Zamówiłem sobie nowy dysk ssd 1tb bo potrzebuje więcej miejsca. Czy po zainstalowaniu windowsa na ten nowy dysk i odpaleniu kompa z windowsem z nowego dysku będę mógł odczytać dane ze starego dysku na którym będzie system i trochę danych? Chciałbym zainstalować windowsa na nowym dysku i dopiero zgrać dane ze starego ale nie wiem czy będzie możliwy odczyt z dysku na którym jest windows.
#komputery #windows #system #dysk
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@beer_man: Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Co ma instalacja windowsa do tego co napisałem?
Mam np wpięte 2 dyski do kompa. Na obu dyskach jest wgrany system. Odpalam windowsa z któregoś z tych dysków i czy widzę dane na tym drugim dysku na którym również jest system? czy to się jakoś komplikuje?
  • Odpowiedz
@kerri: No to możesz sobie z dowolnego dysku w takim razie odpalić system i tak, dane będą widoczne niezależnie od tego z którego odpalisz. Ale instalacje mogą się gryźć i lepiej zostawić jedną
  • Odpowiedz
@beer_man: Po prostu jak przyjdzie nowy dysk to chce zainstalować windowsa na nim i dopiero później przenieść dane ze starego (na którym obecnie jest windows ale też mam sporo danych).
  • Odpowiedz
@kerri: Możesz też sklonować, ale najlepiej postawić świeży system mimo wszystko. Bez problemu jest taka możliwość, nie tracisz w magiczny sposób do starego dysku, możesz podpiąć tyle ile masz złącz :)
  • Odpowiedz
@beer_man:Klonować nie chce bo i tak raz na rok od nowa instaluje windowsa żeby wszystko odświeżyć. Po prostu jedynie miałem obawę, że nie będę mógł odczytać dysku z windowsem jako "magazynu danych" żeby je przekopiować pózniej na nowy dysk.
  • Odpowiedz
@beer_man: Wiesz może jeszcze, czy jestem w stanie podpiąć jakąś przejściówką dysk m2 do komputera którego płyta nie ma slotu m2? są jakieś obejścia czy odpada?
Ojcu by się przydał dysk ssd a stary nie będzie mi potrzeby, tylko on na pewno nie ma slotu m2 w płycie głównej.
  • Odpowiedz
@beer_man: Dzięki, pomyśle czy mi się opłaca w ogóle to kupować przejściówki bo wartość mojego dysku + 25 za przejściówkę + 10 wysyłka to wyjdzie tyle ile nowy przyzwoity sata kosztuje i może nie ma co kombinowac.
  • Odpowiedz
@beer_man: Ale różnice są niezauważalne dla zwykłego użytkownika (system, gry). Dopiero programy i kopiowanie dużych plików wykorzystuje te wysokie transfery. Ja sam obecnie kupiłem cruciala mx500 1TB za 381 zł z amazonu i sprawdzałem na yt różnice i ich nie ma. Obecnie mam plextora 3000/1000mb i nie czuje tych prędkości a wcześniej miałem zwykłego sata który się zepsuł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kerri: Ja mialem mx500 wcześniej na system, obecnie mam P5 500GB M.2 PCIe NVMe 2280 3400/3000MB/s i różnica jest zauwazalna. Na Sata masz 560/510 to nie gadaj że nie ma różnicy
  • Odpowiedz