Wpis z mikrobloga

@iEarth: we wniosku zaznacza sie na jaki okres umowa i zostawia numer do pracodawcy. Przynajmniej jak ja cos bralem, to tak bylo.

Nie wiem na ile weryfikowalne, pewnie zalezy tez od kwoty.
  • Odpowiedz
@iEarth: nie trzeba
jeśli bierzesz krechę w banku w którym masz konto, jest jeszcze łatwiej

bierz jeśli musisz zamiast niepotrzebnie mnożyć problemy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@frow: no wlasnie, tego sie troche obawiam, ze trzeba zaznaczyc na ile umowa. Kwota nieduża, ale chcialabym sobie wyrabiać zdolnosc kredytową, bo ponoc to tak dziala. Chyba ze to nieprawda. :D

@Dibhala: hm, oke, spróbuje tak czy siak.
  • Odpowiedz
@iEarth: Prawdopodobnie dostaniesz kredyt max na taki okres na jaki została ci umowa. Chyba, ze masz dodatkowe wpływy na konto lub np posiadasz rente rodzinna.
  • Odpowiedz
@iEarth: raczej tego nie weryfikują,bo decyzja jest w 5 minut. Sprawdzaja czy nie masz długów, a najbardziej liczy się czy twoje miesieczne dochody pomniejszone o wydatki mieszczą się w kwocie rat
  • Odpowiedz
@iEarth: to dziala tak, ze masz scoring w BIK, ktory sie obniza jesli masz duzo odpytan o kredyty/raty lub jesli nie splacasz.

Historia kredytowa faktycznie moze Ci pomoc w przyszlosci, bo nie jestes anonimowa dla banku. Byc moze teraz w dobie rodo inaczej to wyglada.
  • Odpowiedz
@iEarth: zdolnosci krrdytowej raczej tak nie wyrobisz z tego co czytalem, chyba ze na minus jak wpadniesz w dlugi ( ͡° ͜ʖ ͡°) raczej nie zwroca uwagi na czas umowy, z tego co kojarze to 2 razy juz tak mialem i nie bylo problemu
  • Odpowiedz
@frow: @ranunculus: kurdeeeee. To jak jest.
Mialam kiedys kredyt i ladnie splacilam. Wiec dobry PR troche juz zrobiony. A jednak chcialabym kiedys kupic mieszkanko i im bardziej moge sobie juz pomóc, tym lepiej. Mam nawet ksiazeczke mieszkaniową XD ale nie wiem czy to cos jeszcze da.
  • Odpowiedz