Wpis z mikrobloga

Mireczki czy lepiej remontować stary poniemiecki dom po rodzicach - nieocieplony, stare okna, dach do wymiany, bez izolacji poziomej - na fundamencie z kamienia, grube ściany z cegły,stare grzejniki i instalacje do wymiany na nowe - powierzchnia około 250m2 czy budować nowy mniejszy od podstaw? Dodam, że działkę pod ewentualną budowę już mam.

#budowadomu #budownictwo #remontujzwykopem #remont
  • 11
  • Odpowiedz
@andrew_ww: Zależy gdzie działka. Lokalizacja ma dla mnie, osobiście, bardzo duże znaczenie, więc jakbym miał opcję bujania się z poniemiecką ruderą w dzielnicy "willowej" dużego miasta, z dobrym dojazdem do centrum, szkołami, uczelniami, sklepami itp., albo miał się budować 60 km od centrum na jakiejś wiosce, to - tak długo jak by mnie na tą zabawę było stać - wybrałbym jednak ruderę do remontu. Ale jeśli lokalizacja jest porównywalna (np. działka
  • Odpowiedz
działka którą mam przylega do domu, trochę dalej od drogi i ciszej wielkość obydwu 3000m2. W starym domu mieszkam - wiadomo jest cośtam porobione ale dużo jest jeszcze do zrobienia dlatego zastanawiam się czy nie lepiej nie stawiać nowego - czy koszty nie wyjdą podobnie
  • Odpowiedz
@andrew_ww: nie ma co myslec , tylko nowe - masz spokoj na 20 lat . zrobisz podlogowke fotowoltanike itp . a rudera to rudera - nie bez powodu taniej wyburzyc i zbudowac niz remontowac... bo dobry remont drozszy niz budowa:) i to sporo
  • Odpowiedz
@andrew_ww: Zależy od konstrukcji tego obiektu (czy nie ma istotnych spękań), jak mury są solidne to dach się wymienia, lub poprawia i będzie działać kolejne set lat.
  • Odpowiedz