Wpis z mikrobloga

"W Polsce mamy niestety tak ustawiony system, że procentowo to biedniejsi, ci co mniej zarabiają, płacą więcej podatków, niż ci bogaci. I tutaj będzie taki troszeczkę reset. Ci co zarabiają mniej, będą mniej podatku płacić procentowo, a ci co więcej zarabiają, to będą więcej płacić " - Kościński, Minister Finansów

Zapomniał tylko, że "bogaty" kwotowo płaci tyle dochodowego ile biedny nie zarabia. I weź się tu czegoś chciej dorobić, jak już człowiek dojdzie do momentu, że może zacząć odkładać pieniądze to mu je zabiorą. Opodatkowanie pracy to najgłupszy rodzaj podatku.

Już widzę jak te ich obietnice, co za te podatki będzie spełniają się na naszych oczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podatki #gospodarka #polska
  • 3
@siemankooo: Tyle to ja wiem. Średniacy z lepszymi zarobkami się wyniosą, ja dla przykładu jak mi zabiorą więcej niż 1.5k miesięcznie dodatkowo, mam plan wyjechać z tego chlewu i niech sobie tu zostają sami beneficjenci "dobrej zmiany". Z dochodem 20k dajmy na to i zachodnimi podatkami + ZUSem, gdzie po opłaceniu zostanie w kieszeni około 12k (liczę tu, że dadzą podatek z ZUSem łącznie około 40% dochodu), to i tak nie