Wpis z mikrobloga

Sezon 10 - wróć do dawnej formy, na fotel lidera wróć...
Prolog - przyśpiewka ta chyba jest bardziej kojarzona z drużyną ze wschodniej strony miasta, ale powiedzmy że zrobię wyjątek...
---------------------------------------------------
1.1 Przebieg sezonów
---------------------------------------------------
O ile wszystkie sparingi wygraliśmy, co mogło być dobrym prognostykiem na nadchodzące mecze eliminacyjne do Conference, tak dość niespodziewanie trafiliśmy na rywala z poprzedniej edycji, który sprawił nam przykrą niespodziankę. Tak więc próba zmazania plamy z poprzedniego sezonu, skończyła się jeszcze większym blamażem. Drużyna FK Cukaricki okazała się dla nas za mocna po raz kolejny.
Sezon w lidze zaczęliśmy w kratkę, bo po 3 kolejkach mieliśmy 1 porażkę (z Cracovią), 1 remis (na start z Termalicą) i 1 wygraną (z Wartą Poznań). Właściwie cała runda to tylko 3 porażki, właściwie z mocniejszymi ekipami.
Runda wiosenna nie zaczęła się najlepiej, przegraliśmy 2-4 z Termalicą, po czym tak naprawdę dobrze nie wstaliśmy z desek i dostaliśmy kolejnego sierpowego - tym razem w Pucharze Polski od Lecha i nasza przygoda zakończyła się w 1/4.
Od tego momentu, zaczęła się bardzo dobra passa 9 meczów bez porażki, przy czym remis padł tylko raz. Ale tu się pozytywy kończą, i przy okazji przyznam się do jednej rzeczy, ale to zaraz. Prowadziliśmy w tabeli, Legia zaczęła gubić punkty, my o dziwo wykorzystywaliśmy te potknięcia. Tak w pewnym momencie, to co się działo uznałem za przesadę. Prowadzę w tabeli, znowu gnieciemy ligę pod względem skuteczności. Nagle przychodzi porażka z 14. Rakowem, remis 1-1 z 18. Zagłębiem Sosnowiec, i taki sam wynik z 13. Pogonią Szczecin. Spadamy na 2. miejsce i wyprzedza nas Nieciecza. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wyglądały te mecze. Łącznie w 3 meczach rywale oddali łącznie 11 strzałów z czego chyba 4 celne. Po czym nagle wraca nam dyspozycja, wygrywamy z Legią i Lechią - oczywiście kiedy już wyprzedziła nas Termalica, potykamy się z Jagą, i wygrywamy z Górnikiem Zabrze, wygrywając Mistrzostwo. Ale zaraz, zaraz. Cofamy się do tej jednej rzeczy do której miałem się przyznać. W ostatnim meczu zrobiłem pierwszego i ostatniego s&l w tej karierze. Tak, uważam to za swojego rodzaju cheat, tak uważam to za nierealistyczne i nie do końca uczciwe, ale tu trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie: Czy realistyczne jest że rozpędzony lider, cisnący chociażby Legię 4-0 i 3-0, mający najlepszy bilans bramkowy, nagle w trzech meczach ze słabeuszami nie może wygrać, i czy ogólnie rozgrywka w FMie zawsze jest realistyczna. Nawet z łatwością zaakceptowałem tę wpadkę z Jagą, bo Jaga na tamtą chwilę miała 4 na 5 meczów u siebie wygranych. Ale na przykład z Zagłębiem które na 5 meczów wygrywa 1 i to z inną drużyną którą spada? Mistrzostwo uważam że zasłużone, ale ocenę pozostawiam Wam, ja doskonale wiem, że kłóci się to trochę z istotą tej gry, ale te mecze o których wspomniałem to zupełny absurd, uznałem jednak, że będę szczery, i przyznam że to zrobiłem.
---------------------------------------------------
1.2 Awans do Ekstraklasy:
---------------------------------------------------
1. Arka Gdynia
2. Motor Lublin
4. Wisła Płock (po barażach)

---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Za wcześniej wspomnianego newgena niestety nie przyszło więcej ofert, a szkoda, bo gdybym wiedział że już żadna nie wpłynie, to wziąłbym te 15 mln euro. Arokodare spisał się nieco słabiej w tym sezonie, bo strzelił "tylko" 20 bramek, i oczywiście korona króla strzelców znowu trafiła w jego ręce. Turski niestety nie odzyskał dawnej dyspozycji, po prostu przy świetnej dyspozycji Nigeryjczyka nie ma za dużo do gadania. Ponadto zakończyła się rozbudowa obiektów młodzieżowych, która de facto niezbyt wpłynęła na jakość produkowanych newgenów, klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku letniego okienka transferowego nasz skład zasili 19-letni Polak z Interu, za 5 mln euro, wiąże z nim dość duże nadzieje, bo jednak raz że płacę całkiem spore pieniądze (jak na nas), a dwa że atrybuty jak na 19 latka, ma naprawdę dobre, i oby tylko znalazło to przełożenie na mecze w następnym sezonie.
---------------------------------------------------
3. Co dalej?
---------------------------------------------------
Przede wszystkim trzeba się skupić na Lidze Mistrzów. Nie będzie mnie zbytnio bolało, jeżeli nie wejdziemy do fazy grupowej, ale jednak fajnie by było przytulić parę milionów euro, które niewątpliwie dałyby mi jeszcze większy spokój w kwestii stabilności finansowej i transferów, bo zdecydowanie będzie większe pole do manewru... Oh wait, o ile będą jacykolwiek godni uwagi zawodnicy na rynku transferowym. Drugi cel to obrona tego *ekhem* mistrzostwa ( ͡° ʖ̯ ͡°), a cel który nam będzie przyświecał przez cały czas, to wciąż poszerzenie składu, który może i się poszerzył trochę, ale wciąż nie uważam by był tak szeroki, jakbym sobie tego życzył.

Standardowo, w razie pytań zapraszam niżej ()

#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
druglord - Sezon 10 - wróć do dawnej formy, na fotel lidera wróć...
Prolog - przyśpi...

źródło: comment_1616458014JrvbEMquk2ZBM04sDCMjq0.jpg

Pobierz
  • 8
@druglord nie krytykuje bo to Twoja gra i każdy gra jak mu się podoba, ale S&L wypacza całkowicie obraz tego sezonu. Lecisz mega intensywnie bo z tego co pisałeś to potrafisz zrobić sezon w dzień, więc grasz zapewne na kluczowych sytuacjach i stąd być może problem że nie wiesz co zrobić gdy Twoja drużyna wali głową w mur i podstawowy plan/plany nie działają. Grając pełne mecze, raczej nie zrobiłbyś sezonu w dzień
@druglord: Najważniejsze to czy sam dobrze się czujesz z S&L czy jednak nie bardzo, nie słuchaj ludzi z neta, bo każdy na swój sposób czerpie radość z gry, Twoja sprawa :) Co do tabeli to czytam kilka historii na raz i albo przeoczyłem albo nie wspomniałeś, że Ekstraklapa dorobiła się drugiego miejsca w LM? Rozumiem, że pewnie głównie Twoja zasługa, wrzucisz współczynniki?
@druglord: ja właśnie się wypaliłem w termalice, więc zacząłem od nowa PUSZCZĄ NIEPOŁOMICE xDD z ciekawości jak oni u Ciebie wyglądają w przeciągu tych 10 sezonów? jakieś awanse spadki?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@avers91: to fakt, wypacza mocno, bo jednak nie jest to s&l w środku sezonu, tylko przed najważniejszym meczem sezonu, i dlatego mocno się zastanawiam, czy jednak może nie cofnąć się do zapisu sprzed połowy sezonu, albo do momentu gdzie sprawa nie była jeszcze do końca rozstrzygnięta, i dograć ten sezon do końca. Co do wydarzeń, to gram na szczegółowych albo kluczowych, bo akurat lubię sobie tak pooglądać.
@druglord spróbuj się kiedyś przełączyć na cały mecz jak widzisz że nie idzie. Naprawdę dużo można zobaczyć czemu bijesz głową w mur, choć masz przewagę
@guowa91: Puszcza? Już Ci mówię kolego - zagrali sezon w Ekstraklasie i to by było na tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°), spadli do III ligi, awansowali, ale zanosi się na to że miejsca w II lidze też za długo nie zagrzeją.