Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
Jak patrzy się na ilość foliarstwa na głównej to można stwierdzić, że Intelligenzaktion i AB-Aktion powiodły się w 100%

SPISEG 100 % Wirusologów, rządów i instytucji chce nas wydoić i zniszczyć poprzez plandemię! I ani jeden #!$%@? się nie wyłamie! #!$%@?, że 1/3 ludzi w tym kraju jest chora przewleke, niech zdychają! Hoho już 10 falę zapowiadają, wstrzymajcie 2 tygodnie xDDDD Dobrze covidianom napisałem mati, nie?


#koronawirus #szury #gorzkiezale
Michal0173 - Jak patrzy się na ilość foliarstwa na głównej to można stwierdzić, że In...

źródło: comment_1616449847hUw9Ynzl69vqr0ND7goFl1.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Michal0173: i co ci dają te lokdałny i eksperckie wysrywy? Poświęcić innych dla dobra paru milionów chorych przewlekle? I jak w ogóle podejść do tego tematu od strony dylematu moralnego, bo chorzy przewlekle, to stosunkowo mały odsetek względem całości, natomiast na lokdałanch tracą wszyscy - rozwalone kontakty społeczne, straty finansowe, bankructwa, stres, deprecha etc. wszystko to w imię czego?
  • Odpowiedz
@Michal0173: też się nad tym zastanawiałem od dawna, że po wiekach pańszczyzny potem wymordowaniu prawie całej inteligencji i latach PRL powstało bardzo ciekawe społeczeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hobbyturysta: Ja tutaj nie mówię o samym lockdownie. Na transmisję wirusa ma wpływ multum czynników i właściwie wszystkie państwa na świecie (poza afrykańskimi) przedsięwzięły kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. https://ourworldindata.org/grapher/covid-stringency-index
A w USA gdzie zaszczepionych jest ponad 37 osób na 100 też próbowałbym otwierać tam, gdzie się da z zachowaniem minimalnych restrykcji
  • Odpowiedz
@LibertadParaTodos: Piszę tylko i wyłącznie o sytuacji w Polsce. Polacy są schorowanym i starym społeczeństwem i to nie jest "stosunkowo mały odsetek" tylko ponad 1/3 + liczba emerytów.
https://www.politykazdrowotna.com/34630,gus-juz-co-trzeci-polak-chory-przewlekle-lub-dlugotrwale
To lepiej otworzyć wszystko zniszczyć większość społeczeństwa i emerytów i wtedy na pewno ta "zdrowa"
część będzie sobie żyła beztrosko, bo w Szwecji z gęstością zaludnienia 22,2 osób na km2 to się jako tako udało. xD
  • Odpowiedz
@LibertadParaTodos: 37,97 mln (2019) * 0,33 = 12,53 mln + 6,007 mln emerytów daje w przybliżeniu 18,53 mln polaków co stanowi około 48%. Trudno więc uznać, aby to była jakakolwiek znacząca mniejszość. A nawet jeżeli #!$%@?ć te 48% to myślisz, że żyłbyś sobie spokojnie, bo nie musiałbyś nosić kagańca na twarzy?
  • Odpowiedz
@Michal0173: ale co ty się uwziąłeś na tych emerytów, ilu z nich jest tak poważnie schorowanych? Nie przesadzajmy. Czyli chcesz poświęcić młodych i pracujących w imię dobra emerytów? Sami specjalnie o siebie nie dbają - mieli swoje godziny w handlu z których większość nie korzystała, łazili i łażą wszędzie, często z kulfonami na wierzchu, włażą na siebie w kolejkach, dostają 13tą teraz też 14tą emeryturkę i mają w głębokim poważaniu los
  • Odpowiedz
@marek-pikador: Oczywiście, że nie. I poskutkowało to tym, że w państwie z jednym z najwyższych standardów życia, posiadającym zdrowe społeczeństwo i jedną z najlepszych służb zdrowia w ciągu pierwszej fali w 2020 (st- czerw) zmarło 51 tys. osób. A nie wiadomo ile odniosło kalectwo
  • Odpowiedz
@Michal0173: a wystarczyło usprawnić nieco system ochrony zdrowia dla potencjalnych pacjentów na emeryturze zamiast bawić się z tymi nic nie wnoszącymi lokdałnami, ale po co się przemęczać, lepiej ostatecznie zwalić winę na społeczeństwo¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@marek-pikador: Białoruś jako rzetelny model xD

@LibertadParaTodos Ja się nie uwziąłem na emerytów. To ty zarzuciłeś mi, że chcę poświęcić większość dla jakieś tam znikomej mniejszości. A to, że oni sami o siebie w dużej części słabo dbają - zgoda. Jakby teraz otworzyć wszystko to nie jestem w stanie wyobrazić co by się działo jak cały system teraz nie wyrabia przy restrykcjach.

a wystarczyło usprawnić nieco system ochrony zdrowia dla potencjalnych
  • Odpowiedz