Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, zacznijmy od początku: od młodu pracowałem na budowach, każdą sobotę, wakacje, ferie. Jako pomocnik przy elewacjach, na dachu, przy płotach, itd, dużo tego było. W niektórych pracach się czegoś nauczyłem, w niektórych nie. Skończyłem szkołę średnią i jako, że chcę mieć w życiu lżej (fizycznie) poszedłem na studia, konkretnie na budownictwo. Pomiędzy końcem liceum a studiów pracowałem pierwszy raz legalnie jako monter/pomocnik montera wentylacji. Dostawałem całkiem niezłe pieniądze jak dla mnie, 20zł/h podstawy i premię od szefa. Z tytułu problemów zdrowotnych poszedłem na studia dzienne, lecz teraz chciałbym się przenieść na zaoczne i pracować, bo po prostu nie będzie mnie stać dalej na utrzymanie się (w każdej chwili mogą pojawić się jakieś nieprzewidziane wydatki), nawet mając stypendium. Nie wiem jak to ująć, ale w jaki sposób mógłbym zwiększyć swoje klasyfikację? Myślałem o zrobieniu uprawnień SEP, co mógłbym jeszcze zrobić? Pod kątem ewentualnej pracy np. w branży wentylacji dopóki nie będę inżynierem, lub dalej.
Trochę nieskładnie napisałem, ale jakoś nie umiem tego ubrać w ładne zdania, przepraszam czytających

#praca #pracbaza #studia #studbaza #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605888772f2b84000aacc721
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania Czym chcesz się zajmować po tym budownictwie? Biuro projektowe, budowa, własny biznes? Jeśli chodzi o biuro to niestety pieniądze, przynajmniej na początku, są średnie. Inżynier budowy z kolei zazwyczaj pracuje dłużej niż 8h dziennie, a hajs oczywiście lepszy.
  • Odpowiedz