Wpis z mikrobloga

Post o tym jak mmm zrezygnował z $4000 miesięcznie darmowych pieniędzy, bo firma reklamująca chciała usunąć 1 słowo z jego bloga

Nasza firma sprawdziła Twojego bloga i nie podoba im się baner. Ich zdaniem są to „nieodpowiednie treści”. Powinieneś także prawdopodobnie zmienić hasło utworzone za pomocą „WTF !?” ("co do k*rwy")

Zarabiam na tym blogu teraz 1000 $ co tydzień. Czy naprawdę chcę pracować fizycznie i pocić się przez 25 godzin, aby zarobić ekwiwalentne 1000 $, kiedy pieniądze są jeszcze bardziej nieistotne niż kilka miesięcy temu?

Psychologicznie szybko dostosowałem się do nowego poziomu dochodów i nie czułem się szczęśliwszy niż bez niego. Prawdopodobnie stałem się jeszcze mniej szczęśliwy, chociaż było to niesamowicie zabawne, że nawet najdroższe niespodziewane wydarzenie życiowe można tak łatwo znieść bez większej reakcji. Ale jednocześnie jestem na tyle dorosły, by wiedzieć, że sama stara dobra ciężka i uczciwa praca jest kluczową częścią szczęścia. Bezstresowe rozwiązania nie są tak idealne jak się je przedstawia.

Czy naprawdę chciałem poświęcić całą tę gotówkę na jedno słowo? Ale wewnątrz wiedziałem, że odpowiedź brzmiała: "FAK JE"

Ponieważ to jest to, o co naprawdę chodzi w niezależności finansowej.


https://www.mrmoneymustache.com/2012/06/21/i-just-gave-up-4000-per-month-to-keep-my-freedom-of-speech/

Chase has reviewed your blog, and they don’t like the banner. It is “inappropriate content” in their view. Also, you should probably change the slogan you created using “WTF!?” as a describing factor for one of their rewards cards.

Well, the blog is now paying me $1000 every week. Do I really want to go out and swing hammers and sweat for 25 hours to earn an extra $1000 when the money is even more irrelevant than it was a few months ago?

In yet another proof of the amazing power of Hedonic Adaptation, I rapidly adjusted to the new level of income, and felt no happier than I did without it. Possibly even less happy, although there was the odd cheerful laugh at the thought that even the most expensive unexpected life event could easily be swept away effortlessly. But at the same time, I’m old enough to know that effort itself is a key part of happiness, so perhaps effortless solutions are not ideal anyway.

Was I really willing to give up all that cash over one word?

But inside, I knew the answer was “Fuck Yeah!”

Because this is really a test of what financial independence is all about.

#mrmoneymustachequotes #blog #psychologia
Phallusimpudicus - Post o tym jak mmm zrezygnował z $4000 miesięcznie darmowych pieni...

źródło: comment_1616389032sOAsBpkr1SVHvvVIIR5vNH.jpg

Pobierz