Wpis z mikrobloga

@Hohaj: @r4do5: Tak pytam z ciekawości, bo nie znam zbyt wielu takich osób, a widzę, że tak często jest. W dodatku często zdarzają się wyjątkowo wrażliwe osoby w tym zawodzie.
  • Odpowiedz
@Speedy: psychologowie nie muszą. Psychoterapeuci kończący certyfikowane kursy muszą w ramach szkolenia, przy okazji przechodzą przez badanie psychiatryczne i inne takie.
  • Odpowiedz
@Speedy: To raczej obiegową opinia. Jakiś czas temu spotkałem się z badaniami, które wykazywały korelacje między skłonnością do psychologii oraz postawą opiekuńczą. Częściowo wynika ona już z nastawień ukształtowanych za dzieciństwa - wśród psychologów jest nadrprezentacja osób z rodzin wielodzietnych. Wygląda na to, że opieka nad rodzeństwem może być znacząca. Znowuż inne ciekawe badanie pokazuje, że wśród psychiatrów (nie psychologów) jest nadrprezentacja osób emocjonalnie niezrównoważonych (sic), choć różnica w stosunku do
  • Odpowiedz
@biliard: dzięki za odpowiedź.
@huntforfur: Każdy jakieś ma - mniejsze lub większe. Pytanie czy z każdym problemem idzie się do psychologa. Jaki to musi być problem, żeby trzeba było rozpoczynać jakieś terapie?

Pytam o to, ponieważ kilku moich znajomych chodzi do psychologa, a sam nigdy nie byłem na żadnej terapii. Poznałem też niedawno jedną osobę, która zajmuje się tym zawodowo i też chodzi na terapię. Mógłbym oczywiście ich wypytywać o
  • Odpowiedz