Wpis z mikrobloga

#legia #pomeczowadychamikiego

1. Król Tomasz Pekhardowski. 4 bramki, 19 goli w 15 meczach w tym sezonie. Drugi najszybszy hattrick w historii ekstraklasy, licząc od początku meczu. Szybszy był tylko Mieczysław Gracz dla Wisły Kraków w 1949 roku. Chciałbym jeszcze zauważyć, ze wszystkie bramki strzelił nogą:)
2. Drugim bohaterem jest dla mnie trener Michniewicz. Gramy mecz bez najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu(Vesovic) oraz obecnego (Mladenovic) i jest nadal świetnie. Pierwsza połowa to były najlepsze minuty jakie widziałem w tym sezonie. Tak mocno dominowaliśmy, ze praktycznie to Szabanov i Jedzą grali na wahadle, a z tylu zabezpieczał wszystko Slisz z Wieteską
3. Slisz pewnie jak zawsze, dla mnie to właśnie on był faworytem do powołania, zwłaszcza jak patrzymy na braki w środku w reprezentacji. Wcale nie zdziwię się jak zagra pare minut z Anglia lub Węgrami
4. Kapustka w druga stronę, trochę nieobecny, pare prostych błędów, mam nadzieje, ze ta przerwa da mu trochę odpocząć od emocji związanych z powołaniami i wróci silniejszy
5. To teraz jedyne co mi się nie podobało w tym meczu: gra Jedrzejczyka. 153 sekunda meczu to był pierwszy raz kiedy wyskoczył z łapami w kierunku przeciwnika, raz postawił mocny stempel na przeciwniku, którego na szczęście sędzie nie zauważył. Jasne, dawał dużo z przodu, ale ja już chyba nie widze tu przyszłości
6. Co innego Wieteska. Wydaje mi się, ze jak Jędrzejczyk siadł na ławce to doszło do zmiany hierarchii wśród naszych obrońców i stało się to z korzyścią dla klubu. Pamietajmy, ze on ma jednak dopiero 24 lata, jak na tą pozycje to jest w miarę młody i powoli wyglada na to, ze środek obrony to nie musi być nasza największa bolączka
7. Tez dlatego, ze mamy Juranovica. Piłkarz, którego możemy wystawić na dowolnej pozycji i zagra przynajmniej na bardzo dobrym poziomie. Boje się, ze po EURO będzie go ciężko u nas utrzymać
8. Hładun meczu nie zawalił, ale tez za bardzo nie pomógł. Przed sezonem, zanim udało się sprowadzić Boruca, był on przymierzany do Legii, wyglada jednak na to, ze to nie ten rozmiar kapelusza
9. Jeszcze ciekawostka statystyczna, pamietajmy, ze początek sezonu graliśmy za trenera Vukovica. Patrząc tylko na kadencje CM mamy 42 punkty w 18 meczach, co daje średnio 2,33 pkt. W poprzednich sezonach zawsze walczyliśmy o przebicie się przez 2 punkty na mecz, teraz dominujemy jak nigdy
10. To nie jest ostatni mecz przed śniadaniem wielkanocnym, w Wielka Sobotę gramy wieczorem mecz na szczycie z Pogonią. Wygrywamy, można zamknąć ligę, 10 punktów przewagi na 7 kolejek przed końcem, to już nawet przegrywając wszystko do końca pewnie byśmy utrzymali mistrzostwo. Przy wygranej mielibyśmy szanse ograć pare osób na przyszły sezon, może sprawdzić kogoś jeszcze z akademii. Przyszły sezon musimy zakończyć w grupie pucharowej, w innym wypadku chyba już faktycznie nie mamy czego szukać w Europie
  • 21
@miki4ever: fajnie też, że Zagłębie 8 goli po rożnych w tym sezonie, a udało się nam zupełnie im ten atut zablokować.
Cieszy że tym razem 0 z tyłu faktycznie dzięki dominacji a nie szczęściu.
Eleganckie zaganie Szabanowa przy drugiej bramce, liczę na więcej w jego wykonaniu.

Nauczka dla innych klubów- z Legią NIGDY otwartej gry, autobus i laga na #!$%@?ów to jedyna taktyka.
@miki4ever: nie no bez przesady w pierwszej rundzie musieli by mieć mega pecha, żeby trafić na kogoś na poziomie wyższym niż Stomil Olsztyn czy Sandecja. Ja sądzę, że odpadniecie szybciej niż w 3 rundzie eliminacji LM jest praktycznie niemożliwe, choć jeśli udałoby się dojść do 4 rundy to w sumie wtedy już wyje#ane jajca, bo LE z automatu, ale tam już trzeba się mierzyć z mocniejszymi zespołami. Myślę, że w tym
@tochybaananas: Kajrat, Bodo/Glimt, Ferencvaros (II runda) z nierozstawionych są mocne. Nie jestem pewien Norwegów, ale skoro zdominowali ligę jak nigdy to w piłkę pewnie umieją grać.
Ale nawet jak spadniemy do eliminacji LKE to powinniśmy do grupy awansować, bo trafić tam na kogoś mocnego to byłby jakiś niewyobrażalny pech.
mecz na szczycie z Pogonią. Wygrywamy, można zamknąć ligę, 10 punktów przewagi


@miki4ever: Ja też w głowię dopisuję 3 pkt, ale podobnie było chociażby w poprzednim sezonie gdzie przyjechał Piast i skończyło się na 1:2. Może być tak, że zamiast 10 pkt będą 4. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu jeszcze. Pogoń słaba nie jest, ale zobaczymy jak bardzo jest mocna.

Ja sądzę, że odpadniecie szybciej niż w 3 rundzie eliminacji LM
@kali84: A ja wlasnie tu sie zdecydowanie nie zgodze. Mioduski jest jaki jest, ale wlasnie od paru okienek rewolucji u nas nie ma, ostatnia byla za Sa Pinto jak pozbyl sie starej gwardii. Teraz jest to bardziej uzupelnianie skladu i sprzedawanie mlodych.

Tak gralismy rok temu:
Majecki - Vesovic Jedrzejczyk Wieteska Karbownik - Martins Slisz Wszolek Luqi Cholewiak - Pekhart

Mamy Boruca za Majeckiego, Kapustke za Cholewiaka, Veso ma kontuzje, a
@miki4ever: Nie wymieniasz wszystkich, chociażby Juranovica, odszedł też np. Antolic. Latem dołączyło do nas 6 nowych zawodników jeśli dobrze pamiętam, z założeniem, że ta 6ka będzie grała w pierwszym składzie. W IV eliminacji Michniewicz wystawił chyba 5 z nich (przepraszam, nie będę wyszukiwał dokładnie składów). Teraz, zimą mamy 4 zawodników z intencją tego by tworzyli oni pierwszy skład. To wrażenia artystyczne, i możemy dyskutować o tym czy to jeszcze kosmetyka czy
@kali84: Nic z tych rzeczy, do pierwszego skladu byli tylko Mladenovic, Szabanov i Valencia, reszta miala powoli sie wdrazac. Zwlaszcza Kapustka, bylo mocno komunikowane, ze tak na prawde dopiero na wiosne bedzie mozna o nim mowic jak o zawodniku na 1 sklad.