Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 058 550 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono 496 630 osób, w poprzednim 566 433

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 151 918 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 111 718
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 058 550 osób w całej Pols...

źródło: comment_1616321908Ohv4UC3P9DhbR4tAsFI6Ql.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: robisz jakąś poprawkę na zaszczepionych, którzy też przechorowali covid?

Zastanawiam się, czy niektóre jednostki nie są ujęte dwukrotnie, a problem może dotyczyć tysięcy osób.

Edit: a dobra, doczytałem.
Dobra robota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: mam pytanie do metodyki:
Czy to przypadkiem nie jest tak, ze ta liczba, którą podajesz jako zaszczepieni I dawką zawiera w sobie też tych zaszczepionych też II dawką? Innymi słowy jeśli ktoś dostał II dawkę to nie znika w twoich danych z grupy zaszczepionych I dawką, zajmując na mapce miejsce w dwóch różnych powiatach jednocześnie. Prawdziwa liczba zaszczepionych obecnie tylko I dawką to liczba zaszczepionych I dawką z twojej
  • Odpowiedz
nikt nie chce się Astra Zenka ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) szczepić. Niektórzy nauczyciele przeszli na tyle nieprzyjemnie pierwszą dawkę, że zastanawiają się czy brać drugą.


@Gluptaki: To jest taka głupota, że normalnie aż nie mogę wytrzymać jak słyszę takie rozważania... Dzień max 2 w łóżku i już olaboga nie biorę drugiej dawki :/ Strasznie mnie to wkurza.
  • Odpowiedz