Wpis z mikrobloga

Cześć,

Dostałem telefon od mechanika, że cięższe odpalanie mojego autka to wina braku kompresji na jednym tłoku :(
Mam pomiar 10 zamiast 20 :(
Gdzie w trójmieście ktoś mi zrobi remont silnika?
Czy wgl jest sens?

Kia ceed 1.6 crdi 115KM, 2007

A taki ładny i sprawny był mój gruzek :|

#mechanikasamochodowa #trojmiasto
  • 25
  • Odpowiedz
@Gremo: tl:dr? w dieslu dużo rzeczy się może zepsuć, a nawet jak jedną z tych rzeczy naprawimy, nie gwarantuje nam to tego, że reszta układu będzie działać jak należy
  • Odpowiedz
Czy wgl jest sens?


@Gremo: Ekonomicznie nie ma sensu jeśli używany silnik kupisz za 1000-1500zł. Chyba że ten brak kompresji przez uszkodzenie głowicy albo uszczelki głowicy to jeszcze można ją remontować albo wymienić.
  • Odpowiedz
@biskup2k: problem w tym, że te silniki po 100-150tys na necie do kupna wyglądają gorzej niż ten mój z przebiegiem 300k.

Mogę próbować kupić silnik ale to będzie nie 1,5-2k a 4-5k
  • Odpowiedz
Dobra panowie zakładając, że lepiej nie wchodzić w remont bo to jednak niepewna sprawa.

Czy wiecie do kogo najlepiej się zgłosić w trójmieście, aby taki mechanik przełożył mi silnik?
Kurde, sprzedając auto w takim stanie dostane grosze. A jak wymienie silnik to będę mógł nim jeździć znowyu x czasu, gdzie te 10tys wartości auta trzyma jeszcze :<
  • Odpowiedz
@Gremo: Remont ma sens jak sam własnoręcznie robisz po kosztach i do tego twój czas jest bezwartościowy. Może poproś mechanika aby sprawdził sprężonym powietrzem którędy ucieka sprężanie czy to przez głowice albo zawory czy przez tłok do skrzyni korbowej.
  • Odpowiedz
@biskup2k: obawiam się, że muszę go zabrać i dać komuś do drugiej opinii. Mam nadzieję, że złoży mi te świece i jeszcze tyle mi dojeździ, aby ustalić co z tym zrobić. Ale to już bym chciał w trójmieście oddać do gościa który mógłby profesjonalnie ocenić i ja w tym czasie bym mu np. silnik dowiózł.

Mam 60km do trójmiasta, mieszkam w mniejszym mieście więc u mnie to tacy mechanicy wędrownicy..
  • Odpowiedz
@Gremo: W większym mieście to nawet łatwiej partaczom się uchować, bo przy małej społeczności każdy będzie wiedział pocztą pantoflową, gdy ktoś źle robi. A w mieście już za dużo jest ludzi aby każdy wiedział. Zresztą ja mieszkam w miejscu gdzie do najbliższego miasta wojewódzkiego jest 100km a w dookoła kilka miast 20tysięcznych. To jak ludzie przyjeżdżają z większych miast wojewódzkich do rodziny to naprawiają przy okazji samochody lokalnie, bo taniej.
  • Odpowiedz
@Gremo: Jak by mial jefen cylinder taki slaby ale pozostsle dobre to wcale pronlemow z zapalaniem by wielkich nie mial. No ale by ho strasznie telepało na eolnyvb obrotach
  • Odpowiedz
  • 0
@PDCCH: Bo w sumie wielkich nie miał. Czasem za 4 obroceniem, czasem 5 a czasem 6. Czy starsznie to nie wiem, ale delikatnie go bujalo. Suchy byl to mowie osłona bo palcem przytrzymalem i ustawalo.. W sumie to #!$%@? moze stac ale do roboty to nie wiem jak bd dojezdzal xD
  • Odpowiedz
@Pangia: Czemh mialby "spalic tlok" XD? Wiesz, troche silnikow w zyciu naprawildm
Faltt, wszystkich roxumow nie zjadlem. Ale o "spaleniu tloka" to kurde nie slyszalem. Owszem, widxialem wytopiona dziure w tloku ale nie byla ona spowodowana zmniejszoba kompresja tylko np problemem z wtryskiwaczem. Nie pieprz glupot jak nid masz pojecia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PDCCH: O ile w ogóle problemem jest kompresja... nie zdziwi mnie jak problem jest gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ALE NAJLATWIEJ - PANIE USZCZELKA POD GŁOWICOM, TŁOK ma pewnie dziurę jak w kraterach na marsie.

Mechaniki to też leniwe #!$%@?...
  • Odpowiedz