Wpis z mikrobloga

Przy okazji ostatniej zmiany wiatraków na cichsze (a przy tym cenowo optymalne ;)) podmieniłem również regulowany step-down (oparty na LM2596) na zdecydowanie mniejszą opcję, tj. Traco TSR1 24120. I w sumie zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak upierają się przy LM2596, skoro nie jest to ani najtańsze, ani najmniejsze, ani też najbardziej wydajne? #ender3 #druk3d #elektronika
  • 15
  • Odpowiedz
@mles: wiatraki zazwyczaj montowane są na 12v. Poza tym miałem lm7805 1A i nie uciagnal. Ekran przygasal, stepsticki swirowaly i nie było to dobre rozwiązanie
  • Odpowiedz
  • 0
@wowowojtas: Mi chodzi tylko o zasilanie wiatraków 12v z 24v - do tego przetwornica 1A wystarcza w zupełności. Do zasilania Odroida sam korzystam z LM2596 bo tam potrzebuje co najmniej 1,5A.
  • Odpowiedz
  • 0
@Snurq: przy czymś innym niż wiatraki bez pwm to może faktycznie mieć znaczenie. Ale kiedy mam wybór - albo małe i wydajne ale 500khz, albo duże i wydajne ale 150khz to wolę to co mniejsze. Do wiatraków, tylko i wyłącznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@azamat: Czy to aby na pewno jest pod 24V? Bo o mini360 też niektórzy tak piszą, a nie jest... ;) Mimo wszystko Traco mniejsze i nie trzeba regulować.
  • Odpowiedz