Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #pierwsze4kola #motoryzacja #samochody

Hej wszystkim. Od jakiegoś czasu szukam dla siebie idealnego pierwszego samochodu (jeżdżę od 6 lat cudzesami).
Głowa mnie już boli od szukania, ale wytypowałem sobie kilka autek i proszę was o czcigodne Mircy, dopomóżcie!

Ile km robię?
Dziennie 5-15 km po mieście- dojazdy do pracy i różowej.
Raz w tygodniu 300-350km weekendowo.
Raz na miesiąc/dwa 600-800km w celach rekreacyjnych.

Przy zakupie mogę liczyć na pomoc dobrego znajomego mechanika i dobrego znajomego handlarza (który mógłby coś sprowadzić na zamówienie bez prowizji).

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na zakup to 12k, w porywach do 15k.
Najchętniej kupiłbym coś w sedanie, ale kompakty też wchodzą w grę, jednak na drugim miejscu.
Nie interesują mnie kombiaki i malutkie popier#$lacze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dużym plusem jest współpraca z LPG, najchętniej kupiłbym coś z takową instalacją.

Zastanawiałem się nad:
-Skoda SuperB (jedyne co mi się średnio podoba w tym aucie to wygląd, no taki passat, ale za to widziałem że w tej kwocie można dostać fajne wyposażenie)
-Honda Accord VII (ani mi ziębi, ani grzeje, w sumie fajne autko)
-Kia Magnetis (chyba mój faworyt, bardzo podoba mi się wnętrze, silniki benzynowe są spoko, tylko jak z dostępnością części?)
-Hyundai Sonata (jak wyżej, to chyba dość podobne autka)
-Ford Focus mk2/Mondeo mk3 (są okej, poza wnętrzem bo te srebrne wstawki bardzo mi się nie podobają + podobno nie lubią gazu)
-Mazda 3 / 6 (bardzo fajne samochody ale wizja nierównej walki z rudą mnie chyba przerasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
-Seat Leon 2 (wyżej wspomniany znajomy handlarz mi poleca, ale jakoś nie jestem przekonany)
-Opel Astra H / Vectra C (podobają mi się, ale tyle nasłuchałem się o awaryjności że nawet gdybym kupił zadbany egzemplarz to przyciągnąłbym usterki siłą myśli ( _))
-Fiat Bravo 2 (jest okej, aczkolwiek chyba poza budżetem)
-Jakaś Toyotka (Avensis II? sam nie wiem)
-Renault Laguna III (musiałbym dołożyć, ale słyszałem że bardzo dobre auto)

Odpadają wszelakie Audi/BMW/VW, po prostu mi się nie podobają.

Może macie jakieś swoje propozycje? Bedę mega wdzięczny za wszystkie.
  • 22
Skoda SuperB


@brh4life: @Kwazdan: to jest Skoda Superb, a nie Super-Be do jasnej anielki!

-Kia Magnetis


MagENtis

Raz w tygodniu 300-350km weekendowo.

Raz na miesiąc/dwa 600-800km w celach rekreacyjnych.


Nie polecam Skody (ani żadnego VAGa) na wojaże, bo mają niewygodne fotele, szczególnie dla wyższych osób.

Brałbym Focusa MK2.5 w dizlu 1.6 TDCi.
@brh4life:

-Skoda SuperB

może być, chociaż nudne auto jak szlag ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-Honda Accord VII

Bardzo dobre auto (co widać po ich cenach), miewa problemy z rudą. Wszystkie silniki benzynowe są spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-Kia Magnetis -Hyundai Sonata

To właściwie to samo auto - ponoć warte uwagi, z częściami nie jest źle, znałem parę osób, które tym jeździły i
Btw. skąd to duże "B" w superbie?


@heidd: @bidzej: #!$%@? wie przepisałem od OP, z niewygodnymi fotelami to się zgodzę, a brałbym octavie bo wolałbym "gorszy" samochód ale w lepszym stanie
-Honda Accord VII

@brh4life: kolega @aksal89 wspomniał, że benzynowe są spoko, a ja polecam Ci 2.2 cdti. Sprowadziłem 10 lat temu taką z przebiegiem 69tys km i cały czas zostaje w rodzinie. Do przebiegu 280tys. NIE POPSUŁO SIĘ NIC. Mimo, że zrobiła 200tys po chiptunningu na 170KM (śmiga pięknie). Zawieszenie bez napraw, sprzęgło nie wymieniane, jedynie olej, klocki, tarcze i wycieraczki.

A wygląda i prowadzi się jak świeże auto, pomimo swoich
@brh4life: w Focusie musisz też uważać na rdzę. Słaby wybór mocniejszych benzyn głównie 1.6 są. Na Bravo trochę za mały budżet i nie warto imo, na Lagunę 3 też za mały - w tej cenie możesz dorwać ubogą 1.6 lub 1.5 dCi. Astra H dobry wybór w tym budżecie ale to musisz wiedzieć czy się polubisz z tym autem, nie ma najwygodniejszych foteli
@Utilizer: Zrobiłem Astrą trasę około 900km, bardzo wygodnie mi się jechało tylko po drodze zepsuła nam się klima, gniazdo zapalniczki i sterowanie radiem z kierownicy...
Moja znajoma dostała astrę 1.7 po bracie, zaczęło się od wymiany piasty a skończyło na włożeniu 5k w sprzęgło, skrzynie i coś tam jeszcze. Szwagier miał też Vectrę C 1.9 150km, padła mu turbina po 160k km i finalnie włożył w auto tyle że nie zamierza
@brh4life: Ja bym Ci polecił Focusa 2 za prowadzenie i w sumie bezawaryjność + 1.6 i 2.0 możesz spokojnie gazować, Leona II 1.6 mpi - najlepszy silnik pod gaz, robią po 350k+ na gazie bez problemów, prowadzi się też super, miałem takiego chwilę, teraz ma go już 2gi znajomy i nic nikt nie robił :)