Wpis z mikrobloga

@Dementia_Praecox: możesz mi powiedzieć w jaki sposób nacjonalistyczny socjalizm jest "prawą" stroną? Sam nacjonalizm to zbiór zasad którego nie można zdefiniować jako lewicowego lub prawicowego wg. stosowanych tutaj upośledzonych porównań. Natomiast socjalizm stosowany przez PiS idealnie wpisuje się w mocno upośledzoną definicję "lewej" strony. Także PiS jak już to jest partią lewicową także ten ... xD
#bekaznieukow
  • Odpowiedz
@Dementia_Praecox: pis to gospodarcza lewica i światopoglądowa prawica (ale tylko częściowo, i oczywiście akurat ta gorsza część) więc w sumie ni to pies ni to wydra, taka #!$%@? po prostu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Desseres: bo od dłuższego już czasu podział prawica lewica jest na osi światopoglądowej gdzie lewica to głównie progresywne ruchy ale prawica konserwatyzm i tradycja. Dzielenie tylko na gospodarkę to chyba tylko korwinisci stosują
  • Odpowiedz
możesz mi powiedzieć w jaki sposób nacjonalistyczny socjalizm jest "prawą" stroną? Sam nacjonalizm to zbiór zasad którego nie można zdefiniować jako lewicowego lub prawicowego wg. stosowanych tutaj upośledzonych porównań. Natomiast socjalizm stosowany przez PiS idealnie wpisuje się w mocno upośledzoną definicję "lewej" strony. Także PiS jak już to jest partią lewicową także ten ... xD

#bekaznieukow


@Desseres: nieważne ile pis ukradnie, ważne żeby nikt nich nie nazwał prawicą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@suluf: @TfojeRence: ale pis to #!$%@? nie prawica, to autorytarni populisci z zapędami do gospodarki centralnie sterowanej.
W prawicy tez masz wolnościowców, tzw prawa dolna cwiartka.

Wiekszosc z was tak generalizuje ludzi a potem chlip chlip czemu wszyscy głosują na dwie partie nie ma wyboru :(
  • Odpowiedz
W prawicy tez masz wolnościowców, tzw prawa dolna cwiartka.


@ButtHurtAlert: masz na myśli tą tabelkę gdzie poglądy gospodarcze są podpisane prawica lewica ? Przecież ja dokładnie o tym pisałem, dzielenie tylko na poglądy gospodarcze to tylko kuce stosują
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@suluf: nie tabelkę tylko kompas polityczny, ja uwazam ze najbardziej wlasciwy jest podzial na dwie osie - autorytaryzm i otwartość swiatopogladowa, oraz zamknieta gospodarka i wolnorynkowa.
Ja np jestem prawakiem co ma w dupie innych niech se robią co chcą, wg ciebie bylbym mniej wolnosciowy od typowego komucha bo w koncu prawica xD
  • Odpowiedz
@Desseres: Prawica – określenie pochodzące z okresu rewolucji francuskiej, kiedy mianem prawicy określano ugrupowania przedstawicieli duchowieństwa, szlachty i arystokracji, które w Zgromadzeniu Narodowym zasiadały po prawej stronie sali, w opozycji do lewicy, czyli zasiadających po lewej stronie polityków żądających przemian społeczno-politycznych. Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym, nacjonalistycznym, chadeckim, a niekiedy także liberalnym (gospodarczo, nie społecznie)

nieuku.
  • Odpowiedz
oraz zamknieta gospodarka i wolnorynkowa.


@ButtHurtAlert: raczej etatyzm i wolny rynek.

wg ciebie bylbym mniej wolnosciowy od typowego komucha bo w koncu prawica xD


@ButtHurtAlert: Gdzie napisałem o wolności ? Z jakiej czapy miałbym uważać komunistów za ustrój znany z wolności ? Z tego co kojarzę to podział prawo lewo to głównie zasługa rewolucji francuskiej gdzie po prawej byli zwolennicy starego ustroju i powolnych zmian i po lewej
  • Odpowiedz
@Chopin_fapu: Według podziału dwuosiowego, PiS to najprawdziwsza prawica. Nic nie osiągniesz swoim wyparciem i głoszeniem na mirko, że tylko liberałowie gospodarczy to prawica, bo prawica uwzględnia w sobie całe spektrum w tej dziedzinie.

Określenie „prawica” pierwotnie odnosiło się do tradycyjnych konserwatystów, monarchistów i reakcjonistów, z czasem do prawicy zaliczani byli przedstawiciele nowo powstałych nurtów politycznych – neokonserwatyści, chadecy, fundamentaliści religijni, klasyczni liberałowie, nacjonaliści oraz na skrajnej prawicy: zwolennicy supremacji rasowej,
  • Odpowiedz
@Dementia_Praecox: Rozwala mnie jak oni na tt nazywają się "prawymi" xD cringe.
A już wisienką na torcie są te akcje typu "kupujemy hot dogi", "tankujemy na orlenie", "dopłacamy złotówkę do paliwa, żeby Obajtek kupił tvn", "nie kuppujemy w ikei", itp. itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Chopin_fapu: @Desseres: nazywają się prawicą a swoich przeciwników lewicą, ich zwolennicy nazywają się prawicą a swoich przeciwników lewicą.
Ale nie, Zjednoczona Prawica to partia lewicowa bo tak mówią na wykopie.
To ja mam parę pytań:
Czy amerykańscy demokraci to partia lewicowa czy prawicowa?
PO to partia prawicowa czy lewicowa?
Fidesz to
  • Odpowiedz