Wpis z mikrobloga

Sezon 9. - słodko gorzkie zakończenie...
Prolog - na początku sezonu nie spodziewałem się żadnych fajerwerków. Praktycznie brak jakichkolwiek ciekawych zawodników na rynku transferowym nie zapowiadał niczego dobrego, bo musiałem liczyć się z tym że przez to rotacja będzie minimalna, a co za tym idzie, nie będzie ani rywalizacji w składzie, ani większego wytchnienia dla zawodników. Początkowo zapowiadało się bardzo dobrze i prawie tak zostało...
---------------------------------------------------
1. Przebieg sezonów
---------------------------------------------------
Sezon zaczął się od sparingów i od eliminacji do Conference League. Kwalifikacje przebrnęliśmy gładko i bez żadnych problemów, na przykład po drodze pokonaliśmy Zorię Ługańsk 14-2 w dwumeczu. W grupie wylądowaliśmy z Hibernianem, Mariborem i Cukarickami. Grupa była stosunkowo łatwa, szkoda tylko że piłkarze nie stanęli na wysokości zadania, bo od awansu dzieliły nas trzy punkty, warto wspomnieć że 2 z 3 przegranych meczów były na styku, więc tym bardziej szkoda.
Sezon Ekstraklasy zaczął się wyjątkowo źle, bo od porażki z mistrzem Polski - Niecieczą, ale od tamtej porażki, zaczęła się seria 23. meczów bez porażki, przerwana dopiero przez Cracovię pod koniec sezonu. W Pucharze Polski skompromitowaliśmy się odpadając z Zagłębiem Lubin, po jednostronnym meczu... w którym Zagłębie oddało 3 strzały przy 28 od nas. Klasyka.
Rundę skończyliśmy na 1. miejscu ale z bardzo małą przewagą nad 4. czy nawet 5. miejscem, ogólnie sytuacja w tabeli wyklarowała się koło 29. kolejki, gdzie nasza przewaga nad Cracovią wynosiła 9 punktów a strata do liderującej Lechii 1 punkt. Również klasyka FMa, przypadkowe kontuzje zawodników z niskim ryzykiem odniesienia kontuzji w kluczowych momentach sezonu, i kompletnie przypadkowe utraty formy, również w kluczowych momentach sezonu. Sprawiło to ostatecznie że nie skończyliśmy jako wicemistrz, ale na 3. miejscu. Trochę boli, ale lepszy rydz niż nic, bo to jednak pierwsze podium od 29 lat.
Inny ból to ból ręki od nak*rwiania w biurko, przez schemat tracenia bramek. Błąd na własnej połowie, nawet nieduży, który powoduje, że z 90% skutecznością można przewidzieć utratę bramki. Sytuacja ma się tak samo w meczach gdzie jest się murowanym faworytem. Coś nie idzie, a nagle strzelasz upragnioną bramkę? Spokojnie, gra zaraz to naprawi - bramką wyrównującą dla rywali. To są te przemyślenia o których zapomniałem ostatnio, i ciekaw jestem czy tylko mnie to doprowadza do furii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Z klubu odszedł tylko Patryk Plewka, mający już słabe atrybuty fizyczne, to samo prawdopodobnie stanie się z Letniowskim.
Do klubu za to przyszedł newgen, Serb z Polskim paszportem, już teraz mający 4.5 gwiazdki i robiący różnicę w środku pola.
Najbardziej mnie zaskoczył inny newgen, tym razem z klubowej akademii, po którego w wieku 18 lat już zgłasza się Lazio, Liverpool, Inter i inne mocne europejskie kluby. Raz przyszła oferta na ponad 10 mln euro, którą odrzuciłem. Mówcie co chcecie, że głupi jestem bo nie przyjąłem, może i tak, ale mam jakiś taki nawyk, że skoro newgen jest aż tak dobry, to po co ma odchodzić skoro może mi pomóc. Tym bardziej że nie jest to jeden z wielu takich newgenów których mógłbym puścić za dobre pieniądze, a pojedynczy przypadek. A jest niezły bo w wieku 18 lat, zdobył 15 bramek w lidze.
Kocur Arokodare zaskoczył mnie znowu, a myślałem że już teraz niczym mnie nie zaskoczy. Zdarzały się mecze gdzie sadził hat-tricki, a nawet w jednym strzelił 5 bramek. I tylko fakt że złapał kontuzję przeszkodził mu w zdobyciu więcej bramek niż w poprzednim sezonie. Turskiego niestety dalej trochę niszczą kontuzje, ale w tym sezonie pokazał że nie powiedział ostatniego słowa, i kiedy trzeba było, to strzelał. A co do dorobku strzeleckiego, w tym sezonie znów zostaliśmy najskuteczniejszą drużyną rozgrywek, z jeszcze lepszym wynikiem niż poprzednio, bo z 80 bramkami.
Przy okazji, widząc tego newgena z mojej szkółki, stwierdziłem że to może już czas na to by poprosić zarząd o ostatnią, maksymalną rozbudowę obiektów młodzieżowych.
A co ciekawe, mimo że właściciel zmienił się całkiem niedawno, to i tak pojawiają się plotki o przejęciu klubu, szybko.
---------------------------------------------------
3. Wyjściowa 11
---------------------------------------------------
Ta sekcja prawdopodobnie zniknie, myślę że nie ma sensu przedstawiać jedenastki, w której są już praktycznie sami newgeni.
---------------------------------------------------
4. Co dalej?
---------------------------------------------------
Liczę, że tym razem będzie większe pole do manewru na rynku transferowym. Jeżeli w kolejnym sezonie chcę myśleć o zmazaniu plamy z tego (Conference), i realnej walce o mistrza, w której nikt ani nic mi nie przeszkodzi, to koniecznie muszę wzmocnić i poszerzyć skład. Portfel pewnie się uszczupli, ale myślę że warto będzie podjąć ryzyko.

Standardowo, w razie pytań, zapraszam niżej (σ ͜ʖσ)

#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
Pobierz druglord - Sezon 9. - słodko gorzkie zakończenie...
Prolog - na początku sezonu nie ...
źródło: comment_1616085571p0pH4PkDGLaHszudHvGZaT.jpg
  • 14
@saviola7: właśnie zacząłem się zastanawiać nad sprzedażą, bo przyszła oferta na 15 mln, a że później taka okazja może się nie powtórzyć to prawda, przerabiałem to w poprzednich edycjach. Postaram się podbić cenę jak najwyżej, fajnie by było jakby jeszcze dorzucili tak z 4-5 mln ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janusz-lece: a to zależy, jak mnie najdzie żeby wcześniej odpalić FMa to sezon mogę w dzień zrobić, ale to też zależy czy czegoś w tle nie robię, jak trochę później, to mniej więcej pół sezonu.
Co do newgena - teraz nie upchniesz za 10 mln, a sprzedasz w wieku 22 lat za połowę mniej


@saviola7: ja miałem w legii podobną ofertę za newgena za 10 mln, w wieku 22 lat poszedł za 128 mln euro do manchesteru city
@Jurigag: No to nie ogarniam FMa w takim razie. Ja sprzedałem z Romy mega talent, mistrz świata z Hiszpanią za 110 mln, a tu z Ekstraklasy transfer wychodzący za 128. Na dodatek moje talenty w większości przestały się rozwijać ze względu na niski poziom Ekstraklasy.
@avers91: gość jest niewiarygodny, na chwile obecną ma 130 meczów i 93 bramki u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i rzadko się zdarza żeby jakoś koncertowo psuł mecze, ale no okazuje się że gość jest dość specyficzny, ktoś już pisał o tym.
@druglord ja mam aktualnie jesień 2 sezonu, więc jest trochę wcześnie. Prawdopodobnie wypożyczę go gdzieś na wiosnę żeby się ograł, bo u mnie to raczej nr 2-3 a gram z jednym napastnikiem