Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Gdzie mogę zadzwonić, żeby wpisać się na listę na psychoterapię? Już nie daje rady... Jak próbowałam coś znaleźć na jesień to w 3 miejscach powiedzieli mi, że już nie przyjmują na NFZ. Ja nie umiem walczyć o siebie więc nawet nie prosiłam o wpisanie na jakaś listę rezerwową. Wiecie gdzie możnaby zadzwonić? I czy trzeba mieć od razu skierowanie czy można później donieść? Nie mam kasy na prywatną terapię. Głupio mi znowu dzwonić żeby znowu mi odmówili bo już chyba tego nie wytrzymam...

#depresja #lublin #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@Chwilowo: jak ja kiedyś pytałam o psychoterapię na NFZ, to mi pani w rejestracji powiedziała, że najpierw trzeba być pacjentem lekarza pracującego w tej przychodni (na NFZ też) i lekarz decyduje czy jest potrzebna psychoterapia czy nie, dopiero na tej podstawie ustalają ewentualny termin
  • Odpowiedz
@Chwilowo: U mnie wyglądało to tak, że najpierw poszłam do psychiatry w przychodni przy szpitalu na Abramowicach. Poszłam od ręki, bez dzwonienia i zapisów, po prostu zebrałam się z rana, przy okienku zarejestrowałam, dali mi numerek, powiedzieli numer gabinetu i czekałam.
Psychiatra dała mi skierowanie do psychologa na terapię, poszłam z nim do Sanitasu i zapisali mnie na wizytę na kolejny tydzień, więc szybko poszło
  • Odpowiedz