Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pcmasterrace Czy jest rozwiązanie, które pozwala łatwo przełączać komputery między monitorami? Mam stacjonarnego kompa i dwa ekrany. Ponieważ teraz praca zdalna mocno, chciałbym do tych ekranów podpiąć swojego lapka. No i tu pytanie - czy jest coś, do czego można podpiąć PC i laptopa na wejściu, a ekrany na wyjściu i łatwo przełączać między źródłami sygnału? Chodzi mi o to, żeby nie musieć co chwila przepinać kabli.
  • 4
@Dziekan5: oba ekrany? Nie masz przypadkiem 2 wejść w monitorze? Ja mam w jednym DP i HDMI więc DP idzie do stacjonarki, a HDMI do lapka, klik w "SOURCE" na monitorze i się przełącza. W sumie to mógłbym zrobić tak z dwoma bo drugi ma D-SUB i HDMI.
@Dziekan5: można by też spróbować jakimś przełącznikiem KVM, wtedy przełączałbyś również mysz i klawiaturę, ale z tym różnie bywa. To znaczy ja używałem KVMów wieki temu i były lagi, spadała jakość obrazu itp. Nie wiem, może teraz działa to lepiej, ale wtedy nie chciałbym używać KVM poza potrzebami biurowymi.
@Dziekan5: tak jest, jak nie chcesz ręcznie i/lub używasz tych samych wejść w obu przypadkach to dobry KVM rozwiąże problem.
Są różne - począwszy od sterowanych guzikami, klawiaturą, jak i bezprzewodowo.