Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cyfranek: Czytniki, które w absolutnie żadnym aspekcie nie są lepsze od tańszych pocketbooków. Rozumiem, marketing robi swoje, ale kto zrobi porównanie to niebo a Ziemia.
Mam w rodzinie 1 kindla i 3 Pocketbooki, wiem co mówię.
  • Odpowiedz
Podane powyżej ceny należy traktować orientacyjnie, ponieważ ulegają zmianom np. w zależności od oferty konkurencji.


@Cyfranek: i ten fragment wpisu z Twojego bloga pięknie pokazuje jak Amazon próbuje wykosić konkurencje na rynku lokalnym.
  • Odpowiedz
Czytniki, które w absolutnie żadnym aspekcie nie są lepsze od tańszych pocketbooków. Rozumiem, marketing robi swoje, ale kto zrobi porównanie to niebo a Ziemia.

Mam w rodzinie 1 kindla i 3 Pocketbooki, wiem co mówię.


@PiterCK: Rozważam jakiś lepszy czytnik, mam teraz PW3: 6" 6x12.2mm zmierzone przy 1448×1072 16 stopni szarości 300PPI). Chciałbym nieco większy ekran i wydajność pozwalającą na przeglądanie dokumentacji w pdf (np. specyfikacja części elektronicznych, tzw. datasheet -
  • Odpowiedz
@bialy100k: No akurat Oasis 3 to jeden z szybszych czytników, który ma ładny ekran i sprawnie przetwarza PDF-y, choc nie ma zbyt wiele opcji (jak wspomniane obcinanie). Można się pokusić o PB InkPad X. Choć nie będzie tak szybki, to duży ekran i narzędzia dla przystosowania PDF mogą przeważyć na jego korzyść: http://cyfranek.booklikes.com/post/3060372/pocketbook-inkpad-x-z-ekranem-e-ink-mobius-recenzja-najwiekszego-pocketbooka
  • Odpowiedz
@Cyfranek: Ja pytałem Pitera CK o TAŃSZEGO Pocketbooka od Oasisa (~850PLN) a PB InkPad X to ponad dwukrotnie więcej. Swoją drogą 7" jeszcze można zabrać "do łóżka pod kołdrę", natomiast nie wiem (nie odczuwam) jak jest z ponad 10 calowcem. To już musi być dość spore. Ale z pewnością jest wart zainteresowania - także przez "plastikową matrycę" ekranu. To duży plus. Gdyby nie relatywnie wysoka cena byłby świetny. Natomiast idąc z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bialy100k: to bierz Pocketbook inkpad 3 Pro, prawie 8 cali robi dużą różnice w stosunku do 6 cali w Kindle. Mam Inkpad 3 (bez pro) i Kindle PW4 i dla mnie Kindle jest za mały do komfortowego czytania. Jest oczywiście mniej przenośny, ale do czytania w domu nie kupiłbym mniej niż 8 cali.
  • Odpowiedz