Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

znajdzie się Janusz kapitalista typu @kuroszczur , który powie ci, że za mało #!$%@? xD. Weź typie odbij od takiej gadki, bo aż cebulą zawiało. Nigdy się w tym kraju nie zmieni jak będą takie szczury przyklaskiwać wyzyskowi i podtrzymywać kult #!$%@?. 7 dni w tygodniu to nawet niewolnicy nie robili.


Takie oto słowa najczęściej padają ze strony zwolenników interwencjonizmu. Naszym problemem nie są egoistyczni, chciwi kapitaliści tylko państwo. Według serwisu SprawdzPodatki.pl pensja netto w wysokości 2500 zł generuje 1698 zł podatku, tyle "dobrowolnie" oddajesz państwu. Czy to są jedyne podatki? HAHAHAHHAH taki ch. xD. Podatki spotykasz w każdym odwiedzonym przez cb miejscu gdzie dokonałeś transakcji. Kawiarnia, supermarket, stacja benzynowa wszystkie produkty stamtąd są odpowiednio opodatkowane. Przedsiębiorca nie może podnosić ceny, bo ceny są regulowane przez prawa rynkowe, a nie widzi mi się przedsiębiorcy. Państwo podnosząc stawki podatku Vat np z 19 do 23% sprawią, że twój ulubiony napój, który przed podwyżką kosztował (wliczając w cenę obowiązującą stawkę vat w wysokości 19%) 1,90 zacznie kosztować 1,97. A gdy usuniemy z jego ceny tę stawkę wychodzi nam 1,60zł. Tyle nasz produkt kosztowałby, gdyby nie został opodatkowany. Teraz przelicz całe swoje zakupy. Aaa i nie zapomnij o podatku cukrowym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prywaciarz próbując zarobić na podwyżce podatku ryzykuje utratą klientów. Opodatkowanie nie dotyczy wyłącznie pracy i konsumpcji. Sięgają dużo głębiej. Opodatkowany został także skumulowany kapitał. Wszelkie opłaty za grunty, działki, budynki gnębią ludzi, którzy dorobili się wcześniej. Pomyśl jak to państwo dba o twój interes. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To wszystko zniechęca mnie do pracowania więcej. Ale ty pracuj więcej, by "podzielić się" z kapitanem państwo #libertarianizm #neuropa #4konserwy #anarchokapitalizm #agoryzm #bekazlewactwa.
Piwnicznyhaker - > Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo star...

źródło: comment_1615911773JRZee7xLItK6yarjMZLfhu.jpg

Pobierz
  • 12
@Piwniczny_haker: Tylko, że interwncjoniści jak i libki mogą sobie pokrzyczeć a i tak nadal będą zarabiać 2,5k. Od krzyczenia w internetach nikt więcej nie zarobił (no może oprócz 60 groszy za wpis). I generalnie pusty śmiech mnie zbiera od tego ujadania, bo to absolutnie nic nie zmienia w życiach tych krzykaczy.

@Piwniczny_haker: problemem w zarabianiu 2,5k jest zarabianie 2,5k a nie żadne podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie no gdyby nie państwowa hydra to nawet ktoś taki mógłby sobie spokojnie odkładać hajs na emeryturkę do skarpety bo nie byłoby inflacji a wręcz przeciwnie, a teraz jak nie chcesz bawić się w nieprzewidywalny clown world finance (pozdrawiam #gme @Rabusek) to zdychaj
btw

Państwo podnosząc stawki podatku Vat np z 19 do 23% sprawią, że twój ulubiony napój, który przed podwyżką kosztował (wliczając w cenę obowiązującą stawkę vat w wysokości 19%) 1,90 zacznie kosztować 1,97. A gdy usuniemy z jego ceny tę stawkę wychodzi nam 1,60zł. Tyle nasz produkt kosztowałby, gdyby nie został opodatkowany.


@Piwniczny_haker: znaczy pewnie by tak było, ale to zła teoria. Jak państwo opodatkowuje jakiś produkt to nie wpływa to
@tyrytyty: Oczywiście masz rację. W wpisie przedstawiłem tylko cenę danego produktu, na który zostala zastosowana podwyżka podatku konsumpcyjnego. Usunięcie podatku VAT miało za zadanie pokazać cenę bazową, która została "uzgodniona" przez konkurencje. W rzeczywistości usunięcie podatku VAT nie spotkałoby się z radykalną obniżką do poziomu z przedstawionego przykładu. Przecież to logiczne. Ale dzięki za upomnienie. Nie każdy musi się znać na ekonomii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piwniczny_haker: Nie da nic i będzie coraz gorzej, bo:
1. Każdy człowiek jest definiowany przez układ hormonalno-neurologiczny
2. W obecnym natłoku informacji każdy podług powyższego układu wybierze tę dla siebie pasującą
3. Mamy "błogosławioną" demokrację, która jako kolektywistyczny bełkot usprawiedliwi każdą niegodziwość

Clue: Piwnicz dalej, albo się dostosuj i wywłaszczaj się na systemie