Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się jak mogą czuć się osoby, które nabierają się na różne scamy. Zadzwoniła do mnie jakaś babka (ze wschodnim akcentem), że niby w zeszłym roku założyłem konto na blockchain.com i że mam tam krypto, którymi zgodziłem się na handel przez nich i że zarobili i dają mi 0,25BTC (niby 10% od tego co zarobili, że babce zależy żebym wypłacił, bo ma od tego prowizje, bla bla bla). Podała nawet mój prawdziwy email. Powiedziałem, żeby oddzwoniła za kwadrans. Oczywiście konta tam nie zakładałem (upewniłem się, w końcu kto po roku by pamiętał), numer opisany w necie jako scam. Ciekawe czy zadzwoni ponownie, jeśli tak, to chwilę pogram w ich grę, spróbuję wyciągnąć o niej jakieś info (ale pewnie i tak poda fałszywe) i postraszę policją.
Uważajcie na siebie Mirki i Mirabelki, nie dawajcie się ponieść emocjom w takich sprawach, bo obudzicie się bez kasy na koncie. My tu jesteśmy raczej obeznani w tych tematach, ale uprzedźcie rodzinę.
Chyba świeża sprawa, bo na stronach z ocenami numerów są wpisy z dziś (numer: +48 732 123 240).
@niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona
#kryptowaluty #scam #oszukujo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bielecki: dziś o 11:10 już dzwonili do mojego ojca. Ciekawe skąd mają bazę numerów wraz z danymi, na początku zwracają się "dzień dobry panie (imię)", więc może to być jakiś większy wyciek.
  • Odpowiedz
@Bielecki: Z reguły takie rozmowy kończą się próbą wymuszenia na ofierze instalacji softu typu AnyDesk czy Teamviewer. Dane mogą pochodzić z wycieków, np. z Moreli.
  • Odpowiedz
@certpl: tak też raportują na stronach do oceniania numerów - że każą instalować programy do zdalnej kontroli i każą się logować do banków. Niestety - nie zadzwoniła ponownie
  • Odpowiedz