Wpis z mikrobloga

#lostciekawostki #lost s01e20 - "Do No Harm" / Data emisji: 6 kwietnia 2005 / Dni na wyspie: 41-42 / Flashbacki: Jack
1. To pierwszy odcinek w serialu przedstawiający śmierć głównego bohatera. W przeciwieństwie do późniejszych odcinków, w których śmierć głównego bohatera jest często nagła lub niespodziewana, większość tego odcinka obraca się wokół prób ratowania Boone'a przez Jacka.
2. Ostatnie słowa Boone'a to: „Tell her I...”.
3. Kiedy Kate wstaje po upadku i widzi stłuczony alkohol w plecaku, słychać, jak mamrocze pod nosem słowo „fuck”.
4. Jack martwi się, czy jego ojciec pojawi się na weselu, ale nie ma wzmianki o tym, czy jego matka jest obecna.
5. Malcolm David Kelley (Walt) pojawia się bez kwestii dialogowych.
6. Boone jest pierwszym głównym bohaterem który zginął, jednak Ian Somerhalder (aktor który go grał) pozostaje wymieniany w napisach do końca sezonu.
7. Sceny z tego odcinka zostały ponownie wykorzystane w „The Little Prince” (S05E04), gdzie podróżujący w czasie Sawyer obserwuje z daleka poród Claire w dżungli, a także w „The End” (S06E18), kiedy Kate pomaga Claire ponownie rodzić.
8. W tym odcinku po raz pierwszy pojawili się Sarah Shephard (Julie Bowen) i Aaron Littleton.
9. Tytuł odcinka jest częścią przysięgi Hipokratesa, która obowiązuje lekarzy - "Do No Harm".
10. Producent wykonawczy Damon Lindelof bronił decyzji o zabiciu Boone'a, mówiąc, że ma to kluczowe znaczenie dla fabuły, ponieważ intensyfikuje podstawową koncepcję serialu - konflikt między Jackiem a bardziej nikczemnym Locke'em.
11. Podczas retrospekcji Jacka, Sarah (Julie Bowen) jest widziana w koszulce z numerem 44 z przodu i z tyłu. Jest to nawiązanie do faktu, że pod koniec odcinka, po śmierci Boone'a, pozostało tylko 44 osób, które przeżyły katastrofę.
12. Kiedy Jackowi nie udaje mu się uratować Boone'a, Sun każe mu przestać i pozwolić mu odejść. Jack w odpowiedzi wykrzykuje „Don't tell me what I can't do!”. Jest to dosłownie to, co mówi John Locke pod koniec odcinka 4 „Walkabout”, kiedy powiedziano mu, że ponieważ jest na wózku inwalidzkim, nie może jechać na przygodę w Australii, na którą się zapisał. W efekcie to odzwierciedlenie ustanawia jeden z głównych tematów serialu - walkę o dominację między dwoma przywódcami, Jackiem i Locke'em.
13. Próbując pomóc Boone'owi, Jack mówi, że potrzebuje on krwi. Jest to ironiczne, biorąc pod uwagę że Ian Somerholder (Boone), który później gra wampira Damona Salvatore w The Vampire Diaries, jak wszystkie wampiry potrzebuje krwi, aby przetrwać.
14. Na plaży, po tym, jak Michael pyta Jina, czy chce rybę, Jin macha lewą ręką do Michaela, pokazując, że nie ma na sobie kajdanek. Jednak kajdanki Jina można wyraźnie zobaczyć na jego lewej ręce, gdy słyszy, jak Kate woła o pomoc, podczas jego pracy przy tratwie (zdjęcie).
DavyX - #lostciekawostki #lost s01e20 - "Do No Harm" / Data emisji: 6 kwietnia 2005 /...

źródło: comment_1615848039V3GLfoRgpOoucmMP8z7777.jpg

Pobierz
  • 10
@Jednorybek: ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio zmęczył mnie ten serial (TWD w sensie), obejrzałem chyba do sezonu w którym negan #!$%@? głowe glenowi i cały czas miałem wrażenie że tam w kółko dzieje się to samo (ew 1 i 2 sezon byl calkiem ok)
no cóż ja uważam że TWD to gówno więc nie wiem, możemy mieć odmienne gusta xD


@DavyX: Ja uwielbiam Lost'ów, ale TWD jest u mnie w top 1 (chodzi o pierwsze 3 sezony). Zagubieni są u mnie na 2 miejscu. Więc mamy tu mocne pomieszanie gustów.