Wpis z mikrobloga

[Solved] :)

Cieszę się jak dziecko (chłop pod 60), bo udało się odpalić termometr na #arduino :)

To trzeci projekt, który odpalił. Pierwsze dwa to Ambilight i test silnika krokowego.

No i miałem tu najwięcej problemów, bo:
Najpierw się okazało, że wszystko ok, tylko "brak schematu" na stronie z której próbowałem to robić:
http://www.zonnepanelen.wouterlood.com/31-connecting-a-128x64-oled-display-with-ssd1306-driver-to-an-arduino-with-a-spi-interface/

W końcu znalazłem gdzieś indziej pełną wersję.
Przy próbie odpalenia - test bouncing "z piłeczką" bangla ok. Niestety próba wgrania sketchu do pomiaru temperatury - figa.
Najpierw brak biblioteki U8glib. Znalazłem, dodałem. Ok. Potem drze się o kolejną - DHT. Znalazłem, dodałem. No i drze się o Adafruit_Sensor.h W końcu znalazłem https://github.com/adafruit/Adafruit_Sensor - i tam po prawej:

Releases 9
1.1.4 - Removed ADXL343 - dało się zgrać i dodać. Ruszyło. To stara biblioteka, pewnie da się ją zastąpić nowymi - ale trzeba wiedzieć jak. Będę czytał i się uczył, ale już raczej nie dziś, bo zaplanowane inne obowiązki, a nie przyjemności.

P.S. Wyświetlacz (€2,72 z dostawą) sprzedawany jako IIC był faktycznie SPI - z tyłu rezystory którymi się ustawia typ interfejsu. Nie chciałem na początku lutować modułów, których działania nie znam z praktyki, a uruchomić "na szybko". Zadziałało jak trzeba.
bialy100k - [Solved] :)

Cieszę się jak dziecko (chłop pod 60), bo udało się odpali...

źródło: comment_16158218785AbrkWuDdNtCbMTAsYFE8n.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bialy100k: ja też się cieszę jak dziecko jak zrobię projekt, który jest skomplikowany, działa, można się pochwalić znajomym co zrobiłeś ale jednocześnie, który zostanie zaraz rozebrany albo schowany do szuflady i zapomniany. Mimo wszystko brawo ty! Działaj dalej! Polecam jeszcze NodeMCUv3, sprawi Ci dużo radochy bo można ściągać pogodę z neta
@NieSluchamSieMam:
No to nie jest działanie "bez celu" i "do szuflady". Mam parę rzeczy w domu "do zrobienia".
Wkurza mnie, że za każdym razem muszę biegać do pieca olejowego i ustawiać kiedy ma się włączać i na jak długo. Ze względów praktycznych odpadają ustawienia "powtarzalne", I (docelowa) możliwość kontroli i ewentualny alarm (buzzer) w domu to jest coś wskazanego. Podobnie z wodą (koniecznie destylowaną) w układzie chłodzenia w garażu. Muszę pilnować,
bialy100k - @NieSluchamSieMam:
No to nie jest działanie "bez celu" i "do szuflady". ...

źródło: comment_1615841759s9StMEwibTEnZbmawJr27H.jpg

Pobierz
@klinQQ: Mam dość rozbudowaną stację pogodową z wiatromierzem i rejestracją danych co 10 minut (USB do kompa) - ale Arduino kupiłem nie w tym celu. Tu się po prostu uczę oprogramowania wyświetlacza.