Wpis z mikrobloga

Hejka, jestem na etapie wyboru projektu domu, no i tutaj pojawia się moje pytanie. Czy kupując gotowy projekt domu na stronach typu archon, extradom itp itd mam wszystko załatwione? Płace 3k, dostaje i buduje? Czy jeszcze z tym projektem, musze gonić do lokalnego architekta, żeby on to sprawdził i się jakoś pod tym podpisał + oczwywiście płace mu? Ma ktoś doświadczenie?
#budowadomu #budowa #dom #prawo
  • 11
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Płacisz mu mniej więcej drugie tyle, ew wprowadzasz dodatkowe zmiany i płacisz kolejne pieniądze.
Zawsze gotowy projekt musi przejść przez ręce architekta adaptującego bo on dostosowuje ew fundament do warunków glebowych działki, wpasowuje w działkę, "podłącza" media i do tego musisz mieć mapę do celów projektowych i albo sam ją zdobywasz od geodety albo robi to architekt. Za opłatą tez architekt może załatwić formalności i złożyć dokumenty do pozwolenia.
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: Zazwyczaj indywidualny wychodzi o 1-2k drożej (patrzyłem na parterowce 100-110m)... i masz wszystko pod siebie i żadnych niespodziewanych kosztów poprawek. Ale oczywiście są też ekstrema, kumpel zapłacił ponad 20k za indywidualny, z masą błędów.
  • Odpowiedz