Wpis z mikrobloga

Do dysków 2,5 cala można dokupić obudowy czy adaptery za grosze, do 20 zł.
Dlaczego więc do dysków 3,5 cala takie akcesoria są powyżej 40 zł?
Rozumiem, obudowa musi być większa, więc jest droższa.
Ale o co chodzi z przejściówkami (taka, jak na zdjęciu)? Skoro mają tyle samo pinów, to dlaczego nie zadziałają na dysku 3,5 cala?
A może tak w ogóle, to jest jednostronny adapter i przesyła tylko z komputera na dysk?
Bo ja szukam czegoś, żeby z dysku HDD przenieść dane, na inny sprzęt.


#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #elektronika #komputery
ostrzyjnoz - Do dysków 2,5 cala można dokupić obudowy czy adaptery za grosze, do 20 z...

źródło: comment_1615803035WBdgPSr3RjlHiGGtI4utdc.jpg

Pobierz
  • 27
@Colek: Tylko czy to takie proste? Myślałam o tym, ale co, wystarczy wpiąć przewody z jednego dysku, do drugiego? System operacyjny jest zainstalowany na dysku, tak? To nie będzie jakichś komplikacji, jak się podłączy system do komputera o nie wiem, innych/gorszych parametrach? Jakieś ustawienia się nie zepsują, nie wiem, BIOS, cokolwiek?
Nie mam znajomego ze stacjonarką, który by się znał na kompach.
Ja również laik, jak widać.
@ostrzyjnoz: Do obecnego kompa podłącza Twój dysk (tj. wpina przewód SATA w płytę główną i dysk, podłącza zasilanie). Upewnia się w BIOS, że komputer wystartuje z JEGO dysku, nie z Twojego. Wtedy widzi w systemie Twój dysk jako normalny kolejny dysk i fajrant, można zgrać co chcesz.
@500xa4: Tak, komp kupiony chyba w 2009 roku i miesiąc temu skonał.
No dobra, to jeszcze takie pytanko. Bo na miejsce starego kompa, został kupiony nowy. Nie zaglądałam do niego jeszcze, bo nie wiem, czy nie ma plomb gwarancyjnych. No ale sprawdziłam w specyfikacji na internecie, że ma wejście SATA II. Więc załóżmy, że podepnę ten dysk do tego nowego kompa. Jak mam to sprawdzić w BIOSie, z jakiego dysku się