Wpis z mikrobloga

Mirunie wykupiłem w połowie zeszłego roku #hosting o pojemności 1GB, limit proca 2.72 GHz (80%), Pamięć RAM 128 MB, 15 jednoczesnych procesów. Postawiłem na tym #wordpress na Colibri Page Builder na motywie Colibri WP. Mam na nim zainstalowane razem z 10 wtyczek, jakieś podstawy typu yoast i smush. Jest strona główna, 5 podstron i chyba z 6 wpisów na blogu. W zeszłym tygodniu po dłuższej przerwie zacząłem coś zmieniać na stronie, aż po paru chwilach przestały mi się zapisywać zmiany z jakimś błędem. Support hostingu stwierdził, że wykorzystuję za dużo pamięci RAM i muszę przejść do wyższego pakietu. Testowo aktywowali mi dwa razy droższy pakiet z 256MB RAM i faktycznie wszystko zaczęło działać, ale po statystykach widzę że próg RAMu przekraczam sporadycznie a pozostałe parametry są grubo poniżej maxa. Szczerze powiedziawszy za bardzo nie rozumiem jak strona na której prawie nic nie ma potrzebuje pakietu "Dla kilku małych serwisów lub bardziej zaawansowanego serwisu" (jak wynika z ich oferty). Czy to jest normalne? #www
szuwarek - Mirunie wykupiłem w połowie zeszłego roku #hosting o pojemności 1GB, limit...

źródło: comment_1615767082kjBnpjQOF4IZceRfDXMSVf.jpg

Pobierz
  • 14
@dzikdzikdzik: to się zgadza, nie jest. Ja zatrzymałem się niestety na html, ale podglądając kod i widząc ile zasobów jest marnowane na obsłużenie niepotrzebnego kodu w WP aż mnie łeb boli, ale to osobny problem. Pytanie czy ja faktycznie muszę płacić za utrzymanie przysłowiowego wp.pl nie zmieniając kodu mając 5 podstron, przecież to zostało stworzone i zoptymalizowane dla ludzi
zostało stworzone i zoptymalizowane dla ludzi

@szuwarek: pewnie się mylę, ale raczej chyba, by dać ludziom IT pracę przy likwidowaniu niepotrzebnych problemów, które nie powinny wystąpić. Czy mam rację czy nie, nie wiem, pewnie jak zwykle nie. Nie znam dobrze Wordpress, ale jeśli masz mozliwość wyłączenia wtyczki jedna po drugiej (tak by w tym samym czasie tylko jedna była wyłączona) i sprawdzenia zużycia pamięci to możesz chyba to zrobić. Wtedy okaże
@szuwarek: Co to za hosting, że tak mało RAMu? Większość normalnych hostingów ma 1GB w najtańszych pakietach. Sam moduł opcache to jakieś 60-100MB dla WP. Trochę pamięci na proces apache, PHP, trochę na bazę i już praktycznie nic nie zostaje 1 request do WP to jakieś 10-30MB. Jedna osoba na stronie może zużyć całe zasoby, tak samo jak jakaś czynność administracyjna (np. aktualizacja wtyczki czy wykonanie jakichś bardziej zasobożernych zadań). Wyłączanie
@szuwarek: nie zrzucaj na hosting

jakieś podstawy typu yoast i smush


skoro dla ciebie wtyczka typu yoast to "jakieś podstawy" to znaczy że sprawdziłeś rekomendowane wymagania jakie podają jej developerzy?

Ale oni maja znaleźć problem a nie dostosować serwer pod obecne potrzeby


@RugFlipper: nic nie muszą i nic nie mają. Klient przekracza zasoby konta i tnie to automat a nie administrator ślęczący nad wskaźnikami wszystkich witrynek internetowych klientów.
I nikt
@Dibhala: nie zrzucam na hosting, jestem od tego daleki, po prostu dopytuję jak wygląda średnie zużycie zasobów na taką stronę i czy mieszczę się w normie. Mogę mieć jedynie do nich żal że wprowadzają klienta w błąd opisując swoją ofertę bo wygląda na to że muszę przejść na "pakiet dla kilku małych serwisów lub bardziej zaawansowanego serwisu" gdzie mam jedną gównostronę z 5 podstronami
@szuwarek: ja ci z własnego doświadczenia podpowiem że jedna gówniana wtyczka do wordpresa potrafi zeżreć cały ram serwera. Widziałem takie które wciągały 2-4GB po czym apacz dawał im prztyczka i wywalała się stronka. I tak ukłony dla speców którzy nie ustawiali cięcia zasobów równiuteńko po przekroczeniu 1MB pamięci ponad quote tylko pozwalali przez chwilkę popracować bardziej zasobożernym skryptom nawet na malych kontach.

Nie wchodzę w dysputę o hostingodawcy bo nie mam
Ale oni maja znaleźć problem a nie dostosować serwer pod obecne potrzeby


@RugFlipper: czyli jak najnowsza gra nie uruchamia się na laptopie to wina producenta laptopa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten hosting ma parametry zbliżone do tych z darmowych - to że administracja odpisuje to w ogóle plus.

nie zrzucam na hosting, jestem od tego daleki, po prostu dopytuję jak wygląda średnie zużycie zasobów na taką stronę
@zwierzak40:

czyli jak najnowsza gra nie uruchamia się na laptopie to wina producenta laptopa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten hosting ma parametry zbliżone do tych z darmowych - to że administracja odpisuje to w ogóle plus.


Ale to ty nie mierzysz sił na zamiary, to nie wina hostingu, to ty źle dostosowałeś serwer pod swoje potrzeby przecież skoro masz za słaby.