Wpis z mikrobloga

@dthprf: Sam wpadłeś na ten pomysł czy wyczytałes to na wykopie? Przecież to jest twój prywatny hajs tak jak kasa na twoim koncie w banku czy ppk, jedyne realne zagrożenie które przychodzi mi do głowy to bankructwo kraju, czy wojna, ewentualnie dołożenie jakiegoś podatku co jest jednak moim zdaniem mało prawdopodobne i raczej było by podważane konstytucyjnie. Przy czym Nawet gdyby kraj zbankrutował to dalej posiadałbyś raczej np akcje Orlenu które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sam wpadłeś na ten pomysł czy wyczytałes to na wykopie

@DeoLawson: sam, szukam optymalizacji. Głównie mnie interesuję odliczenie od dochodu wpłat.

ewentualnie dołożenie jakiegoś podatku

@DeoLawson: niby jest już jakiś podatek na to nakładany przy wypłacie, 10%. Co nie zmienia faktu ze kiedyś ktoś może go podnieść / obniżyć.

A orientujesz się jak wygląda kwestia oprocentowania? Oglądałem jakieś historyczne dane, to widzę że się dosyć mocno zmienia w czasie.

No
@dthprf: Generalnie IKZE się opłaca jak jesteś w drugim progu, bo jest z nim taki problem, że jeśli będziesz nagle potrzebował pieniędzy z jakiegoś powodu i będziesz je chciał wypłacić w jednym roku to one wpadają z powrotem pod dochodowy.
Szanse na jakąś duża modyfikacje tego podatku są moim zdaniem niewielkie, weź pod uwagę że nawet przy przekształceniu ofe, bądź co bądź chciwy PIS dał całkiem uczciwe opodatkowanie (tzw. opłata przekształceniowa).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DeoLawson: u mnie JDG, więc ulga już nie taka znaczna z racji 19%. Z resztą to samo co pod linkiem. Dzięki za materiały, zaraz sobie to ogarnę przy kawie.
@dthprf: To masz chyba większe limity wpłat na ikze niż ludzie na uop, nie pamiętam szczegółów ale to fajne rozwiązanie. Rozważ w takim razie także IKE, to bardziej odłożona korzyść, ale w przypadku 19% opodatkowania może być korzystniejsza.