Wpis z mikrobloga

Mireczki z #uk i #inwestycje #inwestowanie chciałbym zacząć kupować etfy i akcje spółek wypłacających dywidendy. Jestem świeżakiem jeśli chodzi o inwestowanie. Chciałbym powoli ale regularnie rozbudowywać swój portfel. Jaka platformę możecie do tego polecić? Na załączonym obrazku opłaty z mojego banku - wydają się całkiem spore. https://www.computershare.com/uk ?
jadkielbasiany - Mireczki z #uk i #inwestycje #inwestowanie chciałbym zacząć kupować ...

źródło: comment_1615677691r6LVrLYAKoclFl5axEA0a7.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jadkielbasiany: nie lepiej zainteresować się ETFami takimi jak FTSE All-World, najlepiej akumulowany? Szczególnie jako świeżak. Pamiętaj, że dywidendy będziesz musiał mniej lub bardziej manualnie reinwestować, żeby miało to sens. Do tego podatek od zysków kapitałowych, aczkolwiek akurat w UK jest chyba duża kwota wolna jeżeli chodzi o odsetki.

Co do brokera - Trading212 jest w pełni darmowy.
JesusOfSuburbia - @jadkielbasiany: nie lepiej zainteresować się ETFami takimi jak FTS...
Ale wiesz, ze dywidendy to sa groszowe sprawy? np. apple przy £140 za akcje wyplacalo £0.38 rocznie.


@Voltix: w dywidendzie na rozwiniętym rynku jak uk, czy us liczy się procent składany, a nie sam % dywidendy
@jadkielbasiany: ostatnio zakładałem długoterminowe konto inwestycyjne w uk i po ok miesięcznym rozeznaniu założyłem t212. Drugim konkurentem był Freetrade, ale opłaty i niższa liczba intrumentów mnie odstraszyła.
@jadkielbasiany: pamiętaj, że jak zakładasz konto, to sprawdzaj, czy mają ISA, żeby uniknąć podatków. fakt że przy takim capie na miesiąc długo Cię nie będą dotyczyć, ale lepiej załatwić temat od razu. Trading212 akurat ma - do niewielkich sum i do takiego regularnego kupowania etf czy dywidendówek, kiedy nie obchodzi Cię cena to polecam ( sam mam tam ISA ) - w zasadzie bezkosztowe nie licząc stamp duty. Jeżeli faktycznie zawiesili
@unicorn_: o kurczę, nie wiedziałem, że takie kwiatki wyskakują. Sam zakładałem jakieś pół roku temu i nie miałem problemów. Sprawdź też freetrade.
@jadkielbasiany: Polecam tez FreeTrade. Podstawowa platofrma jest za darmo ( kupno/sprzedaz), brak oplat za prowadzenie rachunku. Maja tez platofrme FreeTrade + na ktorej jest wiecej akcji, ale juz platna( 9.99 za mc, ale rachunke jest oprocentowany 3% do 4k, czyli masz za free dostep). ISA tez jest platna (3GBP za mc).
Generalnie bardzo fajna apka. Mozesz zawsze zalozyc,i przetestowac.
Dodatkowo zakladajac konto z mojego refa, dostaniesz akcje za free (od 3-200