Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to możliwe, że przez całe swoje życie nie spotkałem ani jeden osoby, która twierdziłaby, że istnieją więcej jak dwie płcie? Nigdy nie spotkałem się z taką bzdurą nigdzie poza wypokiem. To jest jakieś forum fanów fantasy, czy o co chodzi? XD

#bekazlewactwa #neuropa #lgbt #szury #konfederacja #4konserwy
Jegwan - Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to możliwe, że przez całe swoje życie nie sp...

źródło: comment_1615635408eWXreWDq8gq6cTWeOzL2oV.jpg

Pobierz
  • 34
@Jegwan:
Tak na poważnie to chyba chodzi o to, że nauka nieco komplikuje ten temat, na co prawica reaguje reakcją obronną w stylu - gópie lewaki wieża w 170 plci
kopiuj wklej z wiki

Płeć człowieka zdeterminowana jest genetycznie[9] – o wystąpieniu płci męskiej decyduje gen SRY[10].


Współcześnie do określenia płci człowieka stosuje się następujące kryteria[11]:

płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z
@Jegwan: Nie istnieją więcej niż dwie płcie, w znaczeniu płci biologicznej. Istnieją za to więcej niż dwie płci psychologiczne. Płeć psychologiczna to pewne spektrum, można czuć się mniej lub bardziej kobietą czy mężczyzną, więc to też nie tak, że płci kest konkretnie 170 czy coś XD
@Jegwan: Tak. ludzie którzy się interesują ideologiami czy polityką w internecie czy chodzą na manifestacje to albo zakompleksieni aktywiści po gówno studiach albo sebki po gimnazjum. Tak więc jeśli tego nie słyszysz poza internetem to dobrze