Wpis z mikrobloga

Chcę profesjonalnie podejść do tematu sadzenia roślin na ogródku od babci, do tej pory ona sadziła tam mnóstwo róznych rzeczy, ma cały zeszyt zapisany sadzenia na każdej grządce od 20 lat, wszystko naprzemian itd. jednak nigdy nie było tam sprawdzane pH gleby. Niepowodzenia w urośnięciu niektórych warzyw czy roślin były zwalane na cień, szkodniki, chwasty.
Co Waszym zdaniem jest najlepsze do sprawdzenia pH?
Najpierw myślałem o zwykłych listkach lakmusowych, jednak myslę, że te pomiary nie są dokładne bo trzeba wymieszać glebę z wodą destylowaną i dopiero sprawdzać, mogę źle odczytać kolor itd.
Myślałem o czymś takim:
pHmetr wystarczy go włożyć do gleby i daje pomiar, tutaj jednak nie jestem pewny co do dokładności, ale wydaje się to bardizej praktyczne - wystarczy nasypać trochę gleby do osobnej doniczki, włożyć to urządzenie i od razu pokazuje na strzałce.

Widziałem też takie pHmetry po 100 czy 400 zł elektroniczne, ale z takich zrezygnuję bo nie potrzebuję aż tak profesjonalnych pomiarów.

#ogrodnictwo
  • 9
@Miedziany_Brodacz: Jak chcesz podejść do tematu profesjonalnie to zleć po prostu analize gleby, będziesz wiedział wszystko, jakie ph, jakie składniki. Nie jest to jakoś drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobry phmetr to pare stówek, te wszystkie tańsze to równie dobrze możesz sobie zadzwonić do wróżbity macieja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak mierzyć ph domowymi sposobami to płyn helliga najlepszy

pHmetr wystarczy go włożyć
Niewiemja - @MiedzianyBrodacz: Jak chcesz podejść do tematu profesjonalnie to zleć po...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miedziany_Brodacz: ten phmetr za 20 zł mozna wywalić do kosza. Kupiłem kiedyś taki i szczerze odradzam. Pomiary są niedokładne, a po miesiącu wskazówka zawiesiła sie na ph7 i nie chce ruszyć. Ciężko stwierdzić czy kiedykolwiek pokazywał poprawną wartości.