Wpis z mikrobloga

mam pytanie, jak wygląda sprzedaż podzespołów komputerowych, które zostały kupione "na firmę"?

Z góry dzięki za odpowiedzi


@jmmzon: zawsze wypadałoby mieć podkładkę w postaci protokołu zniszczenia lub faktury sprzedaży, nawet za zaniżoną cenę.
@kuncfot:
Osobie prywatnej, najlepiej na OLX, kasy fiskalnej nie mam. Trapi mnie oczywiście urząd skarbowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w sumie kwestia, czy odpowiadam za gwarancję/rękojmię?
@jmmzon: Ale od razu Ci napiszę bo sam pytałem o to swojej XD Przedmioty małej wartości nie są środkiem trwałym firmy i możesz #!$%@?ć bez problemu. Jak chcesz robisz protokół zniszczenia, ale nie musisz. Sprzedajesz jako Ty i tyle. Chyba, że kupujący chce FV to musisz wystawić. I jako osoba prywatna to nie - nie dajesz gwarancji.
@jmmzon: to musisz sprawdzić czy przedmiot sprzedaży jest w katalogu zobowiązujących do posiadania kasy fisk. Bo tablety telefony są, nie pamiętam co jeszcze.
Gwarancje albo/i rękojmię udzielasz.
Wszystko nabijasz na kasę albo na fakturę.
Sprzedaż online elektroniki zobowiązuje do VAT. Też doczytaj szczegóły.

@SeekSouls: zazwyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)-s
kasa fiskalna sprzedaż telefonu


@kuncfot: Wrzuciłem i mam rację

Zgodnie z §2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej pod warunkiem, że udokumentuje fakturą sprzedaż środka trwałego, o czym mowa w poz. 47 załącznika do rozporządzenia.

Z kolei § 4 rozporządzenia jasno wskazuje, że zwolnieniu z ewidencji na kasie rejestrującej nie podlega dostawa sprzętu telekomunikacyjnego na rzecz osób prywatnych
@jmmzon: No bo jak pisałem trzeba być debilem aby tzw rzeczy niskocenne, które stanowią tylko koszt firmy wrzucać jako środek trwały i amortyzować. Tak się z samochodem robi, chyba że leasingujesz to wtedy też nie bo to nie Twoje auto nawet XD
#!$%@? śmiało i daj znać co Ci księgowa napisała.