Wpis z mikrobloga

Gram sobie teraz w Assasins Creed Odyssey a wcześniej ograłem #valhalla i origins i muszę zapytać. Dlaczego valhalle tak bardzo wykastrowali z funkcjonalności w stosunku do poprzednich odsłon. No przecież w porównaniu do odyssey to valhalla jakby była robiona na kolanie. #gry #assassinscreed
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ethics: mnie też trochę brakuje wielu rzeczy z Odyssey. Jedyne co w Odyssey było gorsze to fakt że przeciwnicy wyższej rangi i łowcy nagród mają w #!$%@? hp I trzeba ich siekać godzinami. System walki w Valhalli jest zdecydowanie lepszy.
Ale uwierz mi że są ludzie którym te wszystkie elementy RPG w Odyssey się nie podobały i bardziej im pasuje Valhalla. Ja się trochę zawiodłem bo myślałem że skoro Odyssey było
@ethics:

- questy, mysteries to nie quest a zagadka na 1min

- zbieranie złomu (w valhalla miałem jeden sprzęt przez całą grę)

- bitwy na morzu


Właśnie mnie bardzo zainteresowałes Valhallą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od Origins i Oddysey się odbiłem po kilku godzinach bo dostawałem bólu głowy od tego natężenia znaczników, "ciekawych" zadań pobocznych wiszących w dzienniku i zmian ekwipunku średnio co 15 minut.
@ethics: nom, wycięto dużo systemów. Imo na plus jest jedynie walka. Ale wycięli moją ulubioną mechanikę, czyli forty i ciche przejmowanie. No i zakon - w oddyssey ci członkowie byli właśnie w jakichś fortach itp. tutaj sobie stoją na ulicy.

Ja się zawiodłem na valhalli, oddyssey > valhalla
@Ziutek_Grabaz: Bomby dymne w Valhalli? Sztylety i trucizna? :D
Trucizna na broni to nie skrytobójstwo, nie da się podtruć jedzenia czy coś
Sztylety są traktowane jak zwykła broń
My gramy w te samą grę?

Skrytobójstwo? Masz opcje zabijania po cichu (trzeba podejść od tyłu); ew. z łuku.
Przy czym z tej pierwszej przeciwnicy potrafią tak z dupy Cię dojrzeć, że się grać odechciewa -> zepsute ogólnie system
@vateras131: Tak samo masz w Valhalli, a nawet więcej bo skarby nie są jakby w lokacji tylko osobną lokacją.
Collectibles do wyczyszczenia mapy nie wiem ile jest ale na pewno ponad 200.

@Przegrywek123: Ciche zabijanie całych lokacji było dobre do Syndicate. Potem w ogóle system ,,Assassin" poległ

Origins > Valhalla > Odyssey
@ethics: Moim zdaniem właśnie bardzo dobrze, że odchudzili grę w stosunku do przerośniętego i nudnego po jakimś czasie Odyssey.

Sidequesty w Odyssey poza paroma wyjątkami były sztampowe i nudne i wymienienie ich na krótsze i ciekawsze mysteries jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Nowy system zbierania sprzętu to w ogóle był genialny ruch - zamiast ciągłego żonglowania wyposażeniem, które w większości różniło się między sobą tylko cyferkami teraz sprzętu jest mniej
@Ziutek_Grabaz: Proszę Cię. Dlatego napisałem, gdzie Ty bomby dymne masz w Valhalli. Nie nazywaj tego bombami dymnymi. Sztuczka w ramach ucieczki. Grałeś w ogóle w poprzednie części? :D
Bomba dymna używana tylko podczas walki w ściśle określonym momencie. To nawet nie jest krok w tył, tylko #!$%@? się w przepaść.

To samo z trucizną. Gdzie zatrucie przy pomocy strzałki, noża, bomby czy pułapki? Zatruwania tylko podczas walki, ew. łukiem i jeszcze
Nowy system zbierania sprzętu to w ogóle był genialny ruch - zamiast ciągłego żonglowania wyposażeniem, które w większości różniło się między sobą tylko cyferkami teraz sprzętu jest mniej i trzeba zadać sobie trochę trudu by go zdobyć, ale wreszcie każda broń i każdy pancerz jest odczuwalnie inny. Można tez spokojnie skupić się na rozwijaniu broni, która nam odpowiada zamiast porzucać ją tylko dlatego, że broń która nam wypadła z wroga ma lepsze
@Biszkopcik wiele innych stron również tak to nazywa.
Co z tego że działa to inaczej niz w poprzednich częściach? Robisz dym który pozwala ci zniknąć/pozabijac nie widzacych cię przeciwników? Tak- bomba dymna
Sa 2 kółka skilli które w polaczeniu z możliwością zmiany ekwipunku w dowolnym momencie, w zupełności wystarczają do personalizacjj postaci i walki.
@Ziutek_Grabaz: Aha, czyli masz typowe patrzenie leminga? Strona tak nazwała i jest OK?
Nie możesz użyć bomby dymnej kiedy chcesz. Jest to tylko umiejętność, której możesz użyć w danym momencie, nie wykorzystasz tego do przemknięcia, odwrócenia uwagi, czy cichego morderstwa. Zapytam jeszcze raz - grałeś w ogóle w tą grę?

Btw. zmiana wyposażenia bo zmieniasz EQ? We wszystkich poprzednich częściach tak było, mogłeś dowoli zmieniać broń główną z różnymi statystykami +
@Ziutek_Grabaz: Ahhh i te umiejętności, które przywołałeś :D. Są tak potrzebne, że mam podpięte po kolei, te które zdobywałem i używam tylko dwóch :D. Gram na najwyższym poziomie i w ogóle to nie jest potrzebne tylko zatrzymuje grę. Nie mówiąc, że wszystkie opierają się na otwartej walce.

Personalizacja jest taka, że nie trzeba nić zmieniać by zabijać szybko i efektowanie. Na ciche zabójstwa nic nie wpływa. Jedynie broń można zmienić pod