Wpis z mikrobloga

Ta gra to było mistrzostwo świata.
Za małolata zdarzało mi się ściemniać, że się źle czuje żeby nie iść do szkoły i cały dzień katowałem cannon foldera.
Na amidze nie przeszedłem całej, nie umiałem robić save'ów i kończylem w okolicach 15 misji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Muzyczka w intro > all
https://www.youtube.com/watch?v=Qc2fulUF64w
#amiga #amiga500 #nostalgia #gry #30plusclub #staregry #retrogaming
Crisu - Ta gra to było mistrzostwo świata.
Za małolata zdarzało mi się ściemniać, że...

źródło: comment_16155426203TpdMtPfTmkSSZITGWXHNt.jpg

Pobierz
  • 11
@Crisu: dokładnie pamiętam ze za łebka trochę czasu mi zajęło ogarnąć jak się w różnych grach robi save. Co nie było takie wtedy łatwe biorąc pod uwagę że nie było skąd się zdobywać informacji poza giełdą.
@sEB-q: dokładnie :) Drugą grą której nie udało mi się całej ukonćzyć było Goblins 2 . Pamiętam, że raz nawet odpaliłem amisię 6 rano ale nie udało mi się :( W tych czasach jeszcze angielskiego za dobrze nie znałem a solucja w secret service też nie była pełna ;)
@Crisu: solucja solucją bez Top Secret i Secret service nie wiedziałbym o co chodziło w ogóle w wielu grach, ale jak zasejwowac i przygotować dyskietkę musieliśmy sie uczyć sami metodą prób i błędów.
@mastergame1311: chodziło o to że na ekranie tytułowym i pudełku z grą był kwiat maku który w Wielkiej Brytanii jest symbolem noszonym przez weteranów ku pamięci żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Przedstawicielom Royal British Legion (brytyjska organizacja charytatywna zapewniająca wsparcie finansowe, społeczne i emocjonalne członkom i weteranom brytyjskich sił zbrojnych, ich rodzinom i osobom na utrzymaniu) nie spodobało się to że ich symbol jest wykorzystywany w produkcie
@Crisu: Ja po wielu latach dowiedziałem się, że istnieje disk3, którego nie miałem. Nie wiedziałem, bo ostatnią misję miałem zbugowaną i nie mogłem przejść dalej. Natomiast w zrobieniu 1 sejwa musiał pomóc wujek komputerowiec.