Wpis z mikrobloga

Ciężki jest zawód kuriera. Miałem wczoraj do obskoczenia kilkadziesiąt adresów, dodatkowo jakieś ciężkie worki wnosiłem na czwarte piętro. Gdy się tym uporałem to podjechałem pod kolejny adres - jakiś sklepik. Wystawiłem paletę pod drzwiami bo nie była wykupiona opcja wnoszenia do środka. Myślę gdzie tutaj podjechać aby się wyrobić i obskoczyć wszystko w 10h a jakaś stara baba pyta mnie czy nie pomogę jej tego wnieść i rzuca 10 zł na ziemie xDDDDD. Mówię, że nie bo jestem już styrany a mam do obskoczenia kolejne adresy. Babka zrobiła minę jakby wypiła wino wytrawne zamiast półsłodkiego. No nic olałem sytuację i pojechałem dalej. Pech chciał, że po robocie wracałem tamtędy spacerem i zobaczyłem tę starą pruchwę. Była jakieś 3 metry ode mnie, poślizgnęła się i wywaliła XDDDDDD. Nawet nie zdążyłem zareagować bo jakieś jej asystentki podbiegły do niej (pewnie z obawy przed utratą pracy). No nic, spadam na nockę, pora zrobić 10-12 godzin.
#pracbaza #kurier #patologiazmiasta #mistersoperfect
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@xGreatx: xD
Nigdy nie zasugerowałbym kurierowi wnoszenia towaru który przyjechał na budowę - poprostu byłoby mi wstyd, a co dopiero rzucać jakieś drobniaki i myśleć że komuś jakaś super ofertę się składa w jego czasie pracy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xGreatx:

Wystawiłem paletę pod drzwiami bo nie była wykupiona opcja wnoszenia do środka.


Kurierka paletowa to nie to samo, co kurierka paczkowa. Tam się zrzuca paletę na zasadzie burta - burta (czyli z auta na ziemię na przykład) i to odbiorcy problem, jak to sobie przeniesie. Ale kobieta tego nie ogarnia XD
  • Odpowiedz
@xGreatx: mam wrażenie, że kurierzy paletowi to taki trochę "wyższy level" usług kurierskich. Szczególnie, jak wiesz za co płacisz i jak ułatwić mu robotę. Mieszkam w kamienicy (zazwyczaj nie ma gdzie stanąć, zazwyczaj nie ma gdzie fajnie zrzucić) - ale zawsze przed przesyłką dostaję telefon - przyjeżdżam z pracy, ogarniam miejsce (często da się z sąsiadem dogadać, żeby auto przestawił), kurier nie ma problemu paleciakiem dojechać pod samo wejście, albo
  • Odpowiedz