Wpis z mikrobloga

jakby politycy mieli obniżone pensje o 90% na czas trwania pandemii, to pandemia nie trwałaby dłużej niż tydzień
#koronawirus
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Organizacja trudna ze względu na rozwałkę z dostawami i niedogodnościami tam u góry, to nie wina lekarzy. Przekładało się to na gorsza jakość usług świadczonych pacjentom w placówkach POZ, kosztem wspomnianej organizacji.

Płatna medycyna w Polsce i zmuszenie do pracy tutaj XD Masz łeb do atrakcyjnej zachęty ludzi na studia medyczne. Tak już bez personalnych docinek to w obecnym czasie nie ma szans na jakieś XX wieczne metody zmuszania na siłę kogokolwiek
  • Odpowiedz
@XXX_kerswaga_XXX:

A gdzie ja napisałem, że to wina lekarzy? Tworzysz chochoła chłopie i z nim bohatersko walczysz. Utrudnienia w dostawie nie wpływają na pracę lekarzy, którzy mogą je robić jak są dostępne i nie robić jak ich nie ma. Problemy ma administracja z przesuwaniem terminów i informowaniem ludzi, ale oni raczej nie dostają premii od załatwionego pacjenta.

I naucz się proszę czytać ze zrozumieniem - płatne studia ALBO zobowiązanie do pracy na terenie Polski i nie tylko dla lekarzy, ale dla WSZYSTKICH. O atrakcyjniejszych warunkach też wspomniałem - WYŻSZE PENSJE i OGRANICZONE godziny
  • Odpowiedz
Kierunek jest najbardziej oblegany, ale chęć emigracji z kraju wyraża coraz wieksza liczba młodych lekarzy, czy studentów, stąd kwestia zachęty. Wiele osób idzie na studia z planem wyjazdu za granicę.

Lekarzy jest na tyle mało, że nie wiem jak ograniczenie godzin pracy mogłoby wejść w życie. Nie będzie wtedy brakowało medyków w danych godzinach funkcjonowania szpitala?

Rozumiem, że wyższe pensje i z tym się zgadzam.

Nie
  • Odpowiedz
@XXX_kerswaga_XXX:

-Myślę, że nie tylko lekarze chcą stąd uciekać, więc niemiarodajne.

-Ograniczenie stopniowo - poprzez zobowiązanie do pracy w NFZ przez określoną ilość godzin tygodniowo (oczywiście płatnie) - tak jak prawnicy są zobowiązani do brania spraw z urzędu oraz przez zwiększenie liczby studentów i miejsc na specjalizacjach. Wiadomo, nie jest to kwestia roku, tylko paru, jak nie parunastu lat, ale do
  • Odpowiedz