Wpis z mikrobloga

#warthunder
Najgorsze w tej grze jest to, jak sytuacyjne są pewne maszyny.
Taki Fw 190 F8 to samolot niby przyzwoity jak na 4.7 dobrze opancerzony, dobrze uzbrojony i 13mm karabiny maszynowe przydające się do spamowania w uciekających wrogów i trochę lepsza prędkość na niskich wysokościach jakoś tam uzasadniają, że siedzi 0,4 BR wyżej od A5/U2.

Właśnie zaliczyłem grę, gdzie zdobyłem 7 killów, mogło być nawet lepiej, ale zrobiłem durny błąd i musiałem wiać na lotnisko.
Tak czy owak - rewelacyjna maszyna, gdy wróg się nie wspina i oddaje nam przestrzeń.
REWELACYJNA.
Tylko co z tego, jak jednak zwykle się wspina i wtedy jesteś w dupie, bo wszyscy na 4.7 latają lepiej. W sensie: skręcają lepiej, przyspieszają lepiej, często są szybsi.
Innymi słowy - ten samolot z przewagą energii potrafi dokonywać rzeczy wspaniałych, tylko jak nie ma przewagi i to sporej, zaczynają się schody - no dobra, jak się ma "trochę przewagi" i się jest za kimś, to ładnym strzałem z kilometra można łatwo wygrać (tak załatwiłem Ki-84 w innym meczu), ale jak to ktoś nam siedzi na ogonie?
Można uciekać i liczyć na pomoc drużyny, która nie nadejdzie, bo po co nurkować za lecącym prosto, lekko w górę przeciwnikiem, jak można zanurkować 2km w dół, by upolować jakiś płonący wrak, który ktoś inny doprowadził do takiego stanu?
Tak czy owak - masa samolotów w WT tak naprawdę zyskuje, bo ludzie grają jak debile, a nie dlatego, że te samoloty faktycznie dobrze latają.

Ale największą tajemnicą dla mnie jest, co na 4.7 robi Ki-61-II - podobnie uzbrojony co F8, ale wolniejszy, gorzej nurkujący, DUŻO gorzej zachowujący się przy dużych prędkościach i w sumie nie skręcający lepiej. To najgorsze gówno, jakim latałem, jeśli chodzi o stosunek możliwości do BR.
  • 32
ale jak to ktoś nam siedzi na ogonie?


@Pantokrator: W teorii są manewry, które pomagają w gubieniu ogona, więc w zależności od sytuacji można jakiegoś próbować.

Druga sprawa, że tutaj nie mówisz o "sytuacyjnej" maszynie, bo to nie jest tak, że ona się przydaje "sytuacyjnie"/czasami, po prostu ma problemy w pewnych sytuacjach, z racji tego, że tak jak wiele maszyn ma wady i zalety. Bo z drugiej strony ktoś szybciej się
@TrueGrey: Tyle, że ona jest zero/jeden - albo dominujesz, albo jesteś totalnie w dupie.
W Bf 109, Ki-84. Jaku-3P, 3U, Spitfire'ach itd. masz zwykle kilka opcji - nawet jak jesteś niżej, da się coś ugrać.
W P-47 czy Corsair możesz wygrać dzięki kilku różnym cechom (prędkość, siła ognia i snajpienie z 1 mili, nurkowanie, lot na dużej wysokości, czasem nawet skręcanie itd.).
Fw 190 F8 to BnZ i koszenie albo śmierć
@Morderczy_Morszczuk: Fw 190 F8 od A8 różni się tym, że:
- jesteś lżejszy, bo masz 2 działka mniej
- masz sprężarkę ustawioną pod niższy pułap
- masz mocowanie pod bombę, ale w WT i w rzeczywistości można je zdemontować.

I to z grubsza tyle.
Dlaczego więc w WT, gdzie latasz zwykle i tak dość nisko, F8 miałby być specjalnie gorszy od innych myśliwców?
Typhoon 1B to też teoretycznie samolot myśliwsko-bombowy i
@TrueGrey: Albo tak krócej jeszcze napiszę - w innych samolotach czuję, że jak pokombinuję, to coś ugram, w Fw (nie tylko F8, właściwie każdym, poza Ta-152 gddzie zaczynają dziać się rzeczy magiczne) często czuję totalną beznadzieję i #!$%@?, a potem mam absolutnie zajebistą bitwę. Inne samoloty nie generują u mnie tak skrajnych wyników.
@Morderczy_Morszczuk: Pancerz ma taki sam, ale mogę się mylić.
No i 2 działka + masa amunicji, do tego działka w skrzydłach, więc psujące roll rate - moim zdaniem F8 ma powody, by manewrować lepiej od A8.

A co do CAS - przy 4.7 zwykle 500kg czy 1000kg bomba nie robi różnicy, czasem uda się dzięki niej rozwalić dodatkowy cel, ale to nie reguła. Działka 30mm są bezużyteczne (za mało amunicji i
@Morderczy_Morszczuk: Sprawdziłem, opancerzenie to samo.
Polatałem sobie właśnie w A8, zabawne, ale F8 lepiej się zachowuje w powietrzu. A8 przy 350 IAS nie mogłem wykręcić w prawo w górę, by sieknąć w przelatujący obok bombowiec, choć miałem masę czasu. Jakby A8 miał inny "flight model" niż F8. Może to tylko złudzenie...
@Pantokrator: szczerze to mysle ze na dosc malym jednosilnikowym propie to nie jest "tylko" 84kg za 2 dzialka + amunicja (nie wiem ile to moze wazyc ale strzelam ze razem bedzie ponad 100kg? Na samolotach oszczedza sie wszedzie wage dlatego niemcy czesto uzywali mk108 zamiast mk103 mimo ze roznica to tez "tylko" 80kg (+ lzejsza amunicja na 108)
@KrowaMleczna: Fw 190 waży ponad 3,5 tony (pusty 3490, a z paliwem itd. pewnie ze 4+ tony), więc to są "tylko 2 działka + amunicja". Wiem, że proszę o wiele, ale nie traktuj mnie jak człowieka bez zielonego pojęcia, wiedzy i doświadczenia w grze, który nie potrafi określić, czy różnica w masie uzasadnia taką zmianę w charakterystyce lotu ;)

A co do MK103 to problem nie ograniczał się do masy, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TrueGrey: Przemyślałem temat i już wiem, o co mi chodziło, trochę mi z tym pomogłeś.

Latając Ki-84 czy A7M2 miewałem po 3-4 kille w bardzo dobrych bitwach. Czasem cmiałem 5, ale było tam zawsze jakieś sprzatanie niedobitków, bez żadnego wysiłku. Jasne, nie grałem strasznie dužo, ale jednak trochę tych bitew było.
Zagrałem 2. bitwę w F8 po długiej przerwie i wpada 7 killów, z tego 6 na myśliwcach z BR od
Nie ma "słabego uzbrojenia", jest tylko słabe celowanie :P


@Pantokrator: Tutaj wstaw cytat z Twoją odpowiedź a propos "lepszego celowania" w w innym wątku z tagu sprzed kilku dni ;)

Innymi słowy - jak Fw działa, to porażająco dobrze. Jak A7 czy Ki-84 działają, to są po prostu bardzo dobre, ale na każdy kill muszę zapracować i często wymaga to sporo czasu i strzelania.


Dodatkowo jak Morderczy_Morszczuk słusznie zauważył, że wersje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrueGrey: Po pierwsze, darujmy sobie tłumaczenie, że Fw źle skręca i inne oczywistości, to chyba każdy wie, a ja w tę grę jednak trochę już gram. Jeśli chodzi o A7M2 i Ki-84, to moim zdaniem nie są źle uzbrojone, ale wymagają dużo więcej czasu i strzelania, bo rzadko mam tak dobrą pozycję przy ataku, nie mam przewagi prędkości, wielokrotnie muszę uganiać się za przeciwnikiem i strzelać mu po dupsku, co jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrueGrey: A co do nożyc - chcę zobaczyć kogoś, komu takie podręcznikowe nożyce, a nie kilka szybkich i krótkich zmian kierunku, by wymusić przestrzelenie, działają w RB. :) W symulatorze to funkcjonuje, bo tam jak ktoś ci leci "pod nos", to go nie widzisz i jak ci zacznie wiać w dół, zamiast w bok, to może cię zaskoczyć. A u nas niestety pełna widoczność ubija tę w praktyce skuteczną taktykę, znacznie