Wpis z mikrobloga

Ostatni etap przede mną, Stawka AUD 1300-1400 na dzień.
Firma z Sydney, praca zdalna.

Kontrakt na 12 miesiecy, szansa na przedłużenie bo nowy projekt na 3.5 roku, Senior Dev, nie moge podać nazwy firmy ani szczegółów interview (podpisane NDA).

Przy przepracowanych 50 pelnych tygodniach (brak urlopu, 2 dni na chorobe) wychodzi AUD 325-350k rocznie brutto (AUD 180-190k netto). A więc ponad AUD 16k miesięcznie netto

#emigracja #programista15k
  • 18
@Seraf: licząc 45 tygodni w roku za 1350AUD wychodzi 303750AUD brutto.
Tam poważnie jest takie opodatkowanie że dostajesz z tego właściwie 60%? Liczmy że 200k AUD.
Przecież nie pracujesz tam chyba na miejscu, tylko zdalnie z innego kraju? Więc świadczysz usługę na zasadzie podobnej jak liniowy w Polsce? No to powinno być wtedy przecież 250k AUD
Różnica ok 150 tys. złotych rocznie to jednak sporo.

Nie padło jeszcze takie pytanie, a
@interpenetrate: zerknij na paycalculator.com.au

Siedze w Australii.

Zaznacz "includes superannuation".

Ja pracuje 48-49 tygodni w roku, z urlopu rzadko korzystam.

Przed studiami (skonczylem 14 lat temu) nie kodowalem nic.
Ostatnio nie udalo mi sie dostac do FB na stanowisko EM z zarobkami 550k usd.
Pisalem o tym na mirko
@Seraf: gratulacje, chociaż szczerze to myślałem, że już na takich stawkach pracujesz,

bo jak czasami zerknę na seeku to na kontraktach oferty po 1k per day są i patrząc na wymagania to nie trzeba być jakimś super wymiataczem. Nie wiem jak wygląda to w rzeczywistości, bo jeszcze tak nie aplikowałem, ale myślę, że jak w obecnej pracy mi się znudzi, to za rok/dwa będę właśnie w taki sposób szukać czegoś nowego.
Pisalem o tym na mirko


@Seraf: a zrobiłbyś może posta i swoich początkach jak doszedłeś do takiej kwoty? Chętnie przeczytam, ja w sumie jestem w trochę lepszej sytuacji ale interesuje mnie co stało się że nie programowalne a od pewnego momentu zacząłeś i czy obecny moment jakbyś spojrzał wstecz to wynik obok ciężkiej pracy zdolności wrodzonych których wcześniej nie pomyślałeś żeby wykorzystać w tym? Czy może ktoś się zrazil do tego?
@interpenetrate:
jakich kwotach?
Jak na Australię zarabiam dość dobrze (ale to wciąż średnia rynkowa jako Engineering Manager).
W zeszłym roku byłem jeszcze Team Leadem (zarobki 15% mniejsze).

Skonczyłem Polibude Poznańską jako średni w stawce, niczym się nie wyróżniałem oprócz tego, że ciągle szukam okazji na lepsze stanowiska/biznesy/etc.
Inni siedzą wygodnie w swoich rolach a ja ciągle obserwuję, analizuje co zrobić żeby piąć się w górę - i tu nie chodzi o
@Seraf: o kwotach w sensie jak wyglądały Twoje prace, obowiązki w nich, czy zmiany były po prostu efektem zmiany pracy, czy wywalczałeś sobie jakimiś dodatkowymi projektami. W jaki sposób zdobywałeś umiejętności aby radzić sobie na wyższych stanowiskach itp. no ogólnie jak to zrobiłeś ;)
Analizujesz co robić aby piąć się w górę, czyli co masz na myśli? Powiedzmy że przeglądasz profil działalności firmy widzisz w nim że firma nie zajmuje się