Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Dermatologiem nie jestem, ale pokrywanie tego coraz grubszymi warstwami makijażu raczej nie wpływa na poprawę takowych zmian skórnych


@Flexer: A tam, gadanie. Jak kiedyś miałam trądzik, to przez całe wakacje - czyli ponad dwa miesiące! - nie wyszłam z domu, bo się wstydziłam. Naprawdę. (Tak powstało zresztą moje pierwsze konto na Wykopie). Przez ten czas ani razu nie nałożyłam makijażu, no bo po co, skoro i tak siedziałam w domu. No
@dupa_karuzela: dermatolog i drążyć temat, może podłożę na tle hormonów albo stresu?
To tylko moje przemyślenia z dupy, nie jestem lekarzem, ale powinnaś drążyć po lekarzach niż samemu, tak mi się przynajmniej wydaje :)
A tak po za tym, problem nie jest taki duży jak myślisz i może minąć sam z wiekiem, myślę że masz bardziej problem z samoakceptacją, i może dosyć brutalnie to napiszę, ale czasami (nie zawsze) trzeba zaakceptować
@dupa_karuzela: polecam zrobić badania na nietolerancje pokarmowe, koniecznie w klasie IGG.

Podam przykład https://luxmedlublin.pl/dla_pacjenta/2,18,154,9lg,2695lb,stronazb,badania-i-zabiegi,laboratorium,pelna-lista-badan,alergologia,nietolerancja-pokarmowa-igg-zalezna-test-fit-

zwróć uwagę że jest to ogromny test na 176 alergenów - znam temat z autopsji, że alergia pokarmowa może dużo rozwalić. Raz że sama może być przyczyną tkaich krost, wyprysków, pokrzywek etc. Dwa że alergia wzmaga stan zapalny a ten wpływa szczególnie u kobiety na układ hormonalny.

Z 3 lata temu taki test to było 500 zł,
@dupa_karuzela moja różowa ma podobny problem, zaczęła kurację Izotekiem czy jakoś tak ale cholera wie jaki będzie efekt i czy w ogóle dotrwa do końca kuracji bo ponoć ma bardzo duży wpływ na organizm i może pojawić się potrzeba przerwania.